Obsah

Aj tento rok nás čaká cyklojazda do partnerského mesta Otrokovice

Typ: ostatné
Aj tento rok nás čaká cyklojazda do partnerského mesta OtrokoviceObľúbené športové podujatie, počas ktorého poputujeme do moravského partnerského mesta Otrokovice, si svoje miesto v kalendári napokon predsa len našlo aj v tomto roku. Pandémia narušila pôvodné plány zrealizovať cyklojazdu v tradičnom júnovom termíne, na bicykle preto nasadneme 26. septembra 2020.

Počas piateho ročníka cyklistickej jazdy z Dubnice nad Váhom do Otrokovíc, ktorej organizátorom je mesto Otrokovice a mesto Dubnica nad Váhom, sa môžu účastníci tešiť na viac ako 90-kilometrovú trasu, ktorá bude prechádzať cez Horné Srnie, Brumov-Bylnice, Bojkovice, Uherský Brod, Částkov či Topolnú až do Otrokovíc. "Sme radi, že sa nám aj napriek nepriaznivej situácii predsa podarilo nájsť spoločný termín a priateľská cyklojazda, ktorá je medzi našimi mestami obľúbená, sa napokon uskutoční," vyjadril riaditeľ cyklojazdy Jozef Martinka z referátu dopravy Mestského úradu Dubnica nad Váhom.

Na štarte, ktorý bude pred Mestským úradom Dubnica nad Váhom, každý účastník obdrží elektronický čip, prostredníctvom ktorého bude zaznamenávaný čas jeho jazdy. Všetci cyklisti sa napokon stretnú pri Spoločenskom dome v Otrokoviciach. "Počas cyklojazdy bude zabezpečená zdravotná služba, rovnako budú k dispozícii aj občerstvovacie stanice," priblížil riaditeľ cyklistickej jazdy a dodal, že pretekov sa môžu zúčastniť aj osoby mladšie ako 18 rokov, avšak s písomným súhlasom zákonného zástupcu. Štartovné sa neplatí, podmienkou účasti je však dobrý zdravotný stav.

Všetky podrobné informácie o registrácii a detailoch trasy budú zverejnené v dostatočnom predstihu na webovom sídle mesta.

 

Pre viac informácií kontaktujte: Mgr. Veronika Rezáková, hovorkyňa mesta Dubnica nad Váhom, e-mail: hovorca@dubnica.eu, tel. kontakt: 0917431271


Vytvorené: 25. 7. 2020
Posledná aktualizácia: 25. 7. 2020 08:55
Autor: Mária Badačová