Obsah

Do školy po novom test nie je potrebný ani v bordových okresoch

Typ: ostatné
Na cestu do školy po novom test nie je potrebný ani v bordových okresoch 1V bordových okresoch sa žiaci ani rodičia v školách a školských zariadeniach nemusia preukazovať negatívnym testom na ochorenie COVID-19.

Medzi výnimky zo zákazu vychádzania vláda po novom zaradila aj cestu do školy a do školského zariadenia a cestu späť. Výnimka platí pre deti materskej školy, žiakov základnej školy, žiakov strednej školy, deti alebo žiakov špeciálnej školy, poslucháčov jazykovej školy. „Výnimka podľa schváleného materiálu rovnako platí aj na cestu do vysokej školy na účel prijímacieho konania a cestu späť a na cestu na účel sprevádzania vyššie uvedených detí, žiakov alebo poslucháčov a na cestu späť,“ upresnila vedúca školského úradu Mária Balážová s tým, že pre okresy nachádzajúce sa v IV. stupni varovania, teda pre čierne okresy, platia rovnaké pravidlá ako doteraz.

Od štvrtku 29. apríla sa tak rodičia a žiaci v školách a školských zariadeniach v Dubnici nad Váhom nemusia preukazovať negatívnym testom na ochorenie COVID-19.

Pre viac informácií kontaktujte: Mgr. Mária Balážová, vedúca školského úradu, tel.: +421 42 44 557 85 alebo  0918 117 044, e-mail: maria.balazova@dubnica.eu


Vytvorené: 28. 4. 2021
Posledná aktualizácia: 28. 4. 2021 20:16
Autor: Mária Badačová