Obsah

Drogériu si môžete načapovať aj v našom meste

Typ: ostatné
Obchodík Živana ponúka predovšetkým sypané a vážené potraviny. Od novembra sa k nim pridala aj čapovaná drogéria.Bezobalový obchodík Živana, známy predovšetkým sypanými a váženými potravinami bez obalov, je Dubničanom k dispozícii už tretí rok. K spomínanému sortimentu sa v novembri pridala aj čapovaná drogéria. V krátkom rozhovore s jeho zakladateľkou Monikou Stloukalovou vám systém čapovanej drogérie trošku priblížime.

Čo vás priviedlo k myšlienke predaja čapovanej drogérie?

Po roku predaja sme začali rozmýšľať nad smerom, ktorým by sme sa chceli v obchode uberať ďalej. Náhoda chcela, aby sme našli článok o čapovanej drogérii. Ani nevieme ako a ocitli sme sa na pracovnom stretnutí s milou pani majiteľkou. Pre čapovanú drogériu sme sa nadchli už po prvom stretnutí, ale v reáli to znamenalo prerábku skladu a veľa papierovačiek. Preto sme predaj zvažovali dlhšie a ešte dlhšie sme naň všetko pripravovali.

Čo vás na čapovanej drogérii nadchlo?

S drogériou to nie je ako s jedlom. Tú väčšinou všetku spotrebujeme a nemusíme ju vyhadzovať. Problémom je ale neustále vznikajúci a narastajúci plastový odpad. Jednou z výhod takéhoto predaja je práve opätovné používanie nielen fliaš, do ktorých si zákazníci načapujú gél na pranie, aviváž, či prostriedok na riad, ale aj bandasiek, v ktorých k nám drogéria prichádza. Ďalším, pre nás podstatným faktorom, bola šetrnosť prostriedkov k prírode. Teší nás, že drogéria je viac ako 90 % biologicky odbúrateľná v prírode, je vyrábaná na rastlinnej báze a nie je testovaná na zvieratách.

Drogéria, ktorú ponúkate, pochádza z Talianska. V čom je práve talianska drogéria lepšia?

Áno, prevažná časť našej čapovanej drogérie pochádza práve z Talianska, no v ponuke máme aj českú čapovanú drogériu od Tierra Verde. A vďaka tomu, že je určená priamo pre taliansky trh, ponúka lepšiu kvalitu než bežne dostupné prostriedky. Taktiež sú produkty označené HACCP, čo je vyššia kvalita pre reštaurácie, hotely, školy, škôlky a pod. Ako jedna z mála tiež ponúka gély na pranie s rovnakou vôňou ako je aviváž. Takže prádlo vonia krajšie a intenzívnejšie.

Stretli ste sa na predajni s predsudkami voči čapovanej drogérii?

Našťastie, zatiaľ nie. Naši zákazníci sú veľmi milí a keďže je drogéria ešte len v „testovacom móde“, skúšame a vychytávame chyby spolu so zákazníkmi. Doposiaľ nám niektoré produkty pomalšie tečú, ale pracujeme na tom. Skôr majú na nás zákazníci špecifické otázky ako napríklad či sú produkty vhodné aj pre alergikov, či sú testované na zvieratách a podobne.

Ako prebieha predaj takejto drogérie?

Jednoducho. Zákazník si buď prinesie vlastné nádoby alebo si nádobu zakúpi u nás. Potom si len vyberie produkt a množstvo, ktoré chce načapovať. Stáva sa, že zákazníci si kúpia len minimálnu dávku, aby si produkt najprv odskúšali.

Nosia si zákazníci svoje nádoby?

Áno. Musím povedať, že nás Dubničania veľmi milo prekvapili a prevažne si nosia svoje vlastné nádoby. Taktiež sme radi, ak nám zákazníci donesú prázdne umyté nádoby z drogérie, ktoré už nepoužívajú a my ich môžeme bezplatne posunúť ďalej.

Aké produkty u vás zákazníci môžu nájsť?

Gély na pranie, aviváže, gély na riad a do umývačky riadu. Takisto ponúkame prostriedky na podlahy a tvrdé plochy, no zákazníci u nás nájdu aj čistiace prostriedky na vodný kameň, antikor, okná a zrkadlá, WC gél. Ponúkame dokonca aj ocot, sprchový gél či šampón na vlasy.

Obchodík Živana nájdete na Ulici A. Kmeťa 359/3.

Pre viac informácií kontaktujte: Mgr. Veronika Rezáková , hovorkyňa mesta Dubnica nad Váhom, e-mail: hovorca@dubnica.eu, tel. kontakt: 0917431271


Vytvorené: 7. 1. 2020
Posledná aktualizácia: 7. 1. 2020 17:07
Autor: Mária Badačová