Vďaka projektu, ktorý okrem celkového vzhľadu telocvične zabezpečí aj efektívnu energetickú hospodárnosť, sa opotrebovaný športový stánok zmení na modernú budovu. „Na samotnú rekonštrukciu telocvične a zvýšenie jej energetickej efektívnosti sa nám podarilo získať nenávratné finančné zdroje z OP Slovensko vo výške 644-tis. eur. Jej súčasťou bude aj obnova palubovky, športového zázemia aj športového vybavenia, ktoré dofinancujeme z vlastných zdrojov,“ povedal primátor mesta Peter Wolf s tým, že celkové náklady tak presiahnu 900-tis. eur.
Objekt telocvične, ktorá dlhé roky slúžila žiakom bývalej II. ZŠ, bude kompletne zateplený, dostane nové okná i dvere a zabezpečený bude aj bezbariérový prístup. Obnovou prejde aj osvetlenie, vetranie či rozvody vykurovacieho systému vrátane rekuperácie. S prácami by sa mohlo začať už na jeseň tohto roku a trvať by mali približne 20 mesiacov.

