Obsah

Kosenie zelene by mesto chcelo dokončiť tento týždeň

Typ: ostatné
Kosba je vďaka priaznivému počasiu nariadená od ranných až do večerných hodín.Zamestnanci Technických služieb mesta Dubnica nad Váhom robia všetko, čo je v ich silách. Kosenie je vďaka priaznivému počasiu nariadené od ranných až do večerných hodín.

Kapitola daždivých týždňov je, zdá sa, za nami, a tak sa zamestnanci Technických služieb mesta (TSM) môžu už bez obmedzení venovať koseniu zelene na území mesta. Dlhotrvajúce dažde im prácu výrazne skomplikovali, nakoľko sa v kombinácii s aktuálnymi vysokými teplotami bujneniu zelene i trávnatých porastov naozaj darí.  Zamestnanci TSM pokračovali v kosení zelene vždy, keď im to poveternostné podmienky umožnili. Do mesta vyrazili i vtedy, keď dážď ustal hoci aj na pár desiatok minút. Mokrá tráva, ktorá je navyše hustá, práce ešte viac komplikovala nielen technike, ale aj zamestnancom, ktorí ju obsluhujú.

Ak sa počasie výraznejšie nezmení, kosenie by malo byť vo väčšine lokalít dokončené do konca tohto týždňa. V priebehu včerajšieho i dnešného dňa sa dokončila kosba na oboch cintorínoch v meste. „Keďže nám to v tieto dni počasie po dlhšej dobe umožňuje, nariadili sme kosenie v priebehu celého dňa, od ranných hodín až do večera. Zajtra, teda v stredu 5. júna 2019, by sme mali s prácami pokračovať obojstranným kosením Ulice obrancov mieru a vo štvrtok zase na Bratislavskej ulici smerom od Kapitána Nálepku po Moyzesovu ulicu,“ vysvetlil riaditeľ TSM Gabriel Zelei s tým, že sa posilnili aj personálne kapacity. 

V piatok by mali byť pokosené aj ulice Československej armády, Okružná a Nad zábrehom. V sobotu by mali prebiehať posledné dokončovacie práce v nevykosených lokalitách. Ďakujeme obyvateľom mesta za trpezlivosť a zhovievavosť.

 


 


Vytvorené: 4. 6. 2019
Posledná aktualizácia: 4. 6. 2019 15:22
Autor: Veronika Rezáková