Obsah

Mestskí úradníci dali do poriadku okolie kaštieľa Chateau Mignon

Typ: ostatné
Brigáda zamestnancov MsÚ na mestských pozemkoch pred budovou Chateau Mignon.Kedysi preslávený a vyhľadávaný 4-hviezdičkový hotel s reštauráciou sa dnes nachádza v rukách správcu konkurznej podstaty a výrazne chátra. Láka ľudí bez domova i vandalov. V minulosti krásne priestory sú dnes znehodnotené odpadom i časom. Mesto chce urobiť za týmto stavom hrubú čiaru, svoje pozemky dať do poriadku a opätovne ich ponúknuť ľuďom.

Okolitá záhrada kaštieľa, priestranné terasy či parčík s malým jazierkom sa nachádzajú na mestskom pozemku, ktorý patrí k Parku J. B. Magina. Prvky ako fontána, parkovisko či zimná záhrada sú pravdepodobne nelegálnymi stavbami, ktoré v posledných rokoch ostali nepovšimnuté. Keďže vlastníkom pozemkov je mesto, rozhodli sa ich dať do poriadku v rámci vlastných personálnych kapacít zamestnanci Oddelenia výstavby, životného prostredia a dopravy Mestského úradu v Dubnici nad Váhom.

Tradíciu úradných brigád zaviedli už v minulom roku, keď sa pustili do úpravy koryta miestneho vodného toku na sídlisku Za traťou. Hoci táto činnosť kompetenčne spadá pod Slovenský vodohospodársky podnik, ten si z kapacitných dôvodov svoju povinnosť vyčistiť koryto nesplnil, a tak sa do práce pustili úradníci. Zvyklosť spoločnej brigády zachovali aj tento rok a v tom istom zložení sa spoločne s primátorom mesta Petrom Wolfom pustili do práce na zanedbanom majetku. „Rozhodli sme sa vyčistiť priestory v mestskom parku, ktoré sú dlhodobo v zlom stave. Sú totiž predmetom nejasných vlastníckych vzťahov a časti nich sa týka aj prebiehajúca dražba, konkrétne budovy Chateau Mignon. Okolitý pozemok je však vo vlastníctve mesta, preto sme sa ho rozhodli skultivovať, dať ho do poriadku a následne poskytnúť na využívanie pre širokú verejnosť,“ vysvetlil dubnický primátor Peter Wolf.

Úradníci si preto v stredu 10. júna 2020 napriek výrazne daždivému počasiu vyhrnuli rukávy a pustili sa do práce. „Priestory sme pokosili, vyčistili od zaneseného odpadu a nečistôt. Pôvodný stav tu bol naozaj zlý a vyžadoval si zásah. Zeleň sme upravili ako pri jazierku, tak aj pred samotnou budovou a aj na svahu pod ňou,“ vysvetlila vedúca referátu životného prostredia Janka Beniaková. Brigády sa podobne ako minulý rok zúčastnilo 12 zamestnancov úradu, pričom chod jednotlivých oddelení bol zabezpečený tak, aby občania nepocítili žiadne obmedzenie. Úprava priestranstva pred budovou Chateau Mignon a pozemkov bezprostredne priľahlých k mestskému parku im trvala až do popoludňajších hodín, keď sa presunuli ku korytu Dubničky na sídlisku Centrum II. Odvoz vyzbieraného odpadu a iného materiálu, vrátane pokosenej trávy, zabezpečili technické služby mesta TSM Dubnica nad Váhom, s. r. o.

Priestory, ktoré kedysi slúžili ako parkovisko, terasa či záhrada s jazierkom, chce vedenie mesta zatraktívniť a ponúknuť na trávenie voľného času pre verejnosť. Samospráva nevylučuje ani záujem prevziať do svojho majetku stavby, ktoré boli na mestskom pozemku postavené ako súčasť bývalého hotela Chateau Mignon.

Pre viac informácií kontaktujte: Mgr. Veronika Rezáková , hovorkyňa mesta Dubnica nad Váhom, e-mail: hovorca@dubnica.eu, tel. kontakt: 0917431271


Vytvorené: 10. 6. 2020
Posledná aktualizácia: 10. 6. 2020 14:35
Autor: Mgr. Veronika Rezáková