Obsah

Na jar mesto rozžiari desaťtisíc kvetov, v Dubnici bol vysadený miliónty kus

Typ: ostatné
Na jar mesto rozžiari desaťtisíc kvetov, v Dubnici bol vysadený miliónty kusViac ako 11-tisíc tulipánov, narcisov a modríc bude na jar zdobiť okolie najfrekventovanejšieho dopravného ťahu v meste. Umiestnenie záhonov vyberali pracovníci referátu životného prostredia tak, aby boli na očiach obyvateľom mesta ale aj všetkým, ktorí mestom prechádzajú.

Cibuľoviny už o niekoľko mesiacov rozkvitnú v blízkosti Okružnej ulice pri vchode do mesta za semaformi, rovnako pri hlavnom ťahu na Kollárovej ulici. „Cibuľoviny sú trendom aj v zahraničí, pretože prinášajú do verejných výsadieb výrazný farebný akcent v jarnom období, kontrast po pochmúrnej zime, čo má vplyv aj na psychiku obyvateľov,“ vysvetlil Juraj Prekop z referátu životného prostredia dubnickej radnice. Ako dodal, použitím viacerých druhov cibuľovín vytvárajú dlhodobejší efekt postupného kvitnutia v rozsahu od šiestich do ôsmich týždňov.

Na tohtoročnej výsadbe jarných cibuľovín je aj niečo špeciálne. Holandská spoločnosť, ktorá realizuje tento druh výsadieb na území Slovenska, v tomto roku vysadila milióntu cibuľovinu práve v našom meste.

Pre viac informácií kontaktujte: Mgr. Veronika Rezáková , hovorkyňa mesta Dubnica nad Váhom, e-mail: hovorca@dubnica.eu, tel. kontakt: 0917431271


Vytvorené: 24. 11. 2020
Posledná aktualizácia: 15. 2. 2021 15:02
Autor: Mária Badačová