Obsah

Na pôde mesta Dubnica nad Váhom rokoval predseda vlády, ministri i zástupcovia samospráv

Typ: ostatné
Na pôde mesta Dubnica nad Váhom rokoval predseda vlády, ministri i zástupcovia samospráv Témou bolo najmä čerpanie eurofondov z nového programového obdobia, pomoc samosprávam či transformácia uhoľného regiónu hornej Nitry.

Na mestskom úrade privítal vzácnu delegáciu prostredníctvom videohovoru primátor Dubnice nad Váhom Peter Wolf, ktorý sa rokovania nemohol zúčastniť osobne. Svoje zastúpenie mala i Únia miest SR, ZMOS, ale aj pozvané primátorky, primátori, starostky a starostovia. „Naším cieľom je nielen zamýšľať sa nad tým ako dočerpať finančné prostriedky, ktoré máme k dispozícii, ale nastaviť procesy tak, aby sa dali čerpať efektívne a rýchlo. Na stretnutí sme si vypočuli zo strany samospráv množstvo dobrých námetov ako napríklad zjednodušiť a zefektívniť procesy,“ povedal predseda vlády SR Ľudovít Ódor. Rokovania sa zúčastnila aj vicepremiérka SR Lívia Vašáková a minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Peter Balík.

„Je veľkou poctou, že sa toto stretnutie konalo u nás na mestskom úrade. Myslím, že bolo veľmi prínosné, zúčastnení mohli klásť otázky, ale aj predkladať nápady na vylepšenie procesov. Mesto Dubnica nad Váhom od roku 2018 realizovalo viacero investícií s pomocou eurofondov v celkovej výške viac ako 7 mil. eur,“ doplnila Andrea Blajsková, zástupkyňa primátora mesta Dubnica nad Váhom.


Vytvorené: 1. 8. 2023
Posledná aktualizácia: 1. 8. 2023 15:43
Autor: Ľubomír Bobák