Obsah

Na prospešné projekty obyvateľov mesto vyčlenilo v tomto roku 25-tisíc eur. Využite participatívny rozpočet 2024

Typ: ostatné
Na prospešné projekty obyvateľov mesto vyčlenilo v tomto roku 25-tisíc eur. Využite participatívny rozpočet 2024 Aj v roku 2024 ponúka samospráva obyvateľom možnosť zapojiť sa do participatívneho rozpočtovania mesta. Na realizáciu svojho prínosného nápadu môžete získať až 5 000 eur.

Chcete zlepšiť svoje sídlisko? Radi by ste obohatili verejný priestor niečím praktickým, osožným alebo pekným? Aj v tomto roku môžete získať podporu 5-tisíc eur, vďaka ktorej môžete svoj nápad zrealizovať. Všetkých obyvateľov pozývame na prvé verejné stretnutie, na ktorom si vysvetlíme, ako participatívne rozpočtovanie funguje a rovnako si zodpovieme všetky otázky, týkajúce sa počiatočných, ale možno aj tých premyslených plánov a projektov,“ priblížila viceprimátorka Andrea Blajsková, ktorá v Dubnici nad Váhom zastrešuje participatívne rozpočtovanie.

V poradí 4. ročník Participatívneho rozpočtu mesta Dubnica nad Váhom poskytne príležitosť na podporu minimálne 5 projektov, ktoré môžu zmeniť dubnické sídliská, centrálne zóny či okrajové časti. V minulosti boli úspešne zrealizované projekty ako napr. altánok pre otužilcov, doplnenie športového vybavenia na sídlisku a v mestskom športovom areáli, vybudovanie venčoviska pre psíkov, zrealizovanie výstavy na uchovanie histórie a mnohé ďalšie.

Pokiaľ máte záujem zapojiť sa v tomto roku do participatívneho rozpočtu, prípadne váhate, či sa pridať, srdečne vás pozývame na komorné úvodné stretnutie, ktoré sa uskutoční v utorok 27. februára 2024 o 16.00 h v prezentačnej miestnosti domu kultúry. Tešíme sa na vašu účasť a záujem podieľať sa na pozitívnej zmene nášho mesta.


Vytvorené: 5. 2. 2024
Posledná aktualizácia: 5. 2. 2024 10:05
Autor: Mária Škvarová