Obsah

Námestie Matice slovenskej tesne pred dokončením, slávnostné otvorenie sa blíži

Typ: ostatné
Námestie Matice slovenskej tesne pred dokončením, slávnostné otvorenie sa blíži Zlý technický stav, ale aj nepekný vzhľad námestia je už minulosťou. Hlavná centrálna plocha prechádza komplexnou obnovou, ktorá je takmer na konci. Revitalizácia prinesie Dubničanom viacero benefitov.

Posledný kontrolný deň pred odovzdaním vynoveného Námestia Matice slovenskej prebehol aj za prítomnosti primátora Petra Wolfa. Od úplného dokončenia delí námestie posledných niekoľko drobných úprav. Obyvatelia Dubnice nad Váhom, ale aj návštevníci mesta sa môžu tešiť napríklad na nové infocentrum, v ktorom budú môcť nájsť obľúbené upomienkové mestské predmety či dostupné verejné bezbariérové toalety, no súčasťou novej centrálnej zóny sú aj miesta na sedenie i moderné, vizuálne zjednotené terasy prevádzok situované v priestore námestia. „Vysadená je už aj zeleň v kvetníkoch, na svojich miestach sú už aj všetky lavičky a smetné koše. Doplnili sme verejné osvetlenie, ktoré teraz spolu s fontánou uvádzame do prevádzky a postupne napájame pod prúd všetky elektroinštalácie,“ priblížil Jozef Králik, vedúci stavebného úradu mesta. Zámerom rekonštrukcie Námestia Matice slovenskej bolo okrem iného aj dodať celému priestoru reprezentatívny vzhľad, čo sa podľa primátora podarilo naplniť. Novinkou je podzemná šachta, ktorá obsahuje ovládacie a regulačné prvky fontány, ale aj závlahového systému námestia.

Slávnostné otvorenie zmodernizovaného námestia je naplánované na sobotu 16. septembra „Pripravili sme bohatý kultúrny program, môžem prezradiť, že vystúpi Peter Nagy a Indigo a Dara Rolins, takže verím, že sa Dubničania tešia a že sa prídu zabaviť,“ neskrýval nadšenie primátor Peter Wolf. Moderné námestie má byť akýmsi centrom moderného mesta, ktoré práve v tomto roku oslavuje významné 830. výročie. V tejto súvislosti je odovzdanie zrekonštruovaného Námestia Matice slovenskej narodeninovým darčekom nielen mestu, ale najmä jeho obyvateľom. „Spojili sme reprezentatívny ráz námestia s jeho funkčnosťou a som presvedčený, že bude takým miestom, na ktoré budeme ako Dubničania hrdí,“ uzavrel Peter Wolf.


Vytvorené: 10. 8. 2023
Posledná aktualizácia: 23. 8. 2023 13:56
Autor: Ľubomír Bobák