Obsah

Pozývame na Deň s komisárkou pre osoby so zdravotným postihnutím

Typ: ostatné
Pozývame na Deň s komisárkou pre osoby so zdravotným postihnutím Vo štvrtok 22. septembra 2022 navštívi Dubnicu nad Váhom v rámci návštev slovenských miest komisárka pre osoby so zdravotným postihnutím Zuzana Stavrovská.

V rámci jej programu sa stretne s vedením mesta, ako aj so zástupcami organizácií a spoločností, ktoré sa venujú obyvateľom so zdravotným postihnutím. Rovnako navštívi aj sociálny podnik technických služieb mesta, Špecializované zariadenie v Prejte či chránenú dielňu keramikárky Soni Zeliskovej.

V čase od 15.00 h do 17.00 h bude komisárka pre osoby so zdravotným postihnutím k dispozícii pre verejnosť na stretnutí s občanmi v prezentačnej miestnosti domu kultúry (prízemie vľavo). Počas tohto stretnutia sa môžu na Zuzanu Stavrovskú a jej tím obrátiť občania so zdravotným znevýhodnením so svojimi podnetmi a využiť individuálne poradenstvo.

Komisár pre osoby so zdravotným postihnutím sa podieľa na ochrane práv osôb so zdravotným postihnutím, podporou a presadzovaním práv priznaných osobe so zdravotným postihnutím medzinárodnými zmluvami, ktorými je Slovenská republika viazaná. Občania, ktorí sa domnievajú, že osoby so zdravotným postihnutím boli poškodené konaním autorít či subjektov Slovenskej republiky, môžu svoje podnety nahlasovať aj elektronicky na stránke www.komisiaprezdravotnepostihnutych.sk.


Vytvorené: 14. 9. 2022
Posledná aktualizácia: 14. 9. 2022 10:17
Autor: Mária Škvarová