Obsah

Rozhýb sa, Dubnica! Sériou videí chce samospráva zaktivizovať mládež i dospelých

Typ: ostatné
Rozhýb sa, Dubnica! Sériou videí chce samospráva zaktivizovať mládež i dospelých 1Dvere na školských telocvičniach sú zatvorené už dlhé mesiace. O niečo neskôr sa k nim pripojili aj ďalšie uzatvorené športoviská či fitnescentrá. Mesto Dubnica nad Váhom preto verejnosti ponúka sériu krátkych videí, ktoré pomôžu rozhýbať sa každému, kto má záujem.

Annamária Duvačová pôsobí v meste Dubnica nad Váhom na pozícii odborného referenta pre mládež a šport. Komunikuje so športovými klubmi, pripravuje koncepciu obnovy športovísk na sídliskách a v rámci spolupráce s komisiou športu a mládeže sa podieľa na tvorbe všeobecne záväzného nariadenia o športe. „Keďže je momentálne činnosť športových klubov a združení výrazne utlmená, rovnako tak telesná výchova na školách, rozhodli sme sa spraviť to, čo nám aktuálne možnosti umožňujú, aby sme deti a mládež, ale i dospelých motivovali k pohybu. Pripravili sme si sériu videí, ktoré diváka prevedú najskôr úvodnou rozcvičkou a rozohriatím a následne zostavou cvikov, ktoré pomôžu udržať sa v kondícii,“ vysvetlila Annamária Duvačová a zároveň dodala, že videá sú kreované ako krátke série, aby pôsobili sviežo a diváka neodradili príliš dlhým trvaním či záťažou.

Úvodné video je zamerané najmä na predstavenie Annymárie nielen ako odbornej referentky pre mládež a šport, ale aj ako kvalifikovanej trénerky a aktuálnej kontaktnej osoby mesta Dubnica nad Váhom v tejto oblasti. „V ďalších videách ponúkneme ďalšie kreatívne cviky, ktoré zvládnu deti aj dospelí v pohodlí domova. Cviky budú zamerané na kondíciu aj výdrž, pričom v každom z videí uvedieme aj odporúčaný počet opakovaní,“ uzatvorila Annamária Duvačová.

Ak sa rozhodnete zacvičiť si podľa našich videí, nezabudnite nám dať vedieť, ako sa vám videá páčia. Môžete tak urobiť napr. zaslaním e-mailu na adresu annamaria.duvacova@dubnica.eu, komentárom na sociálnych sieťach, prípadne nás pod vaším vlastným videom či fotografiou nezabudnite označiť hashtagom #mesto_dubnica.

Pre viac informácií kontaktujte: Mgr. Annamária Duvačová, referentka pre mládež a šport mesta Dubnica nad Váhom, e-mail: annamaria.duvacova@dubnica.eu, tel. kontakt: +421 42 4455 768


Vytvorené: 11. 2. 2021
Posledná aktualizácia: 15. 2. 2021 15:02
Autor: Mgr. Veronika Rezáková