Obsah

Tri dni plné folklóru a tradícií

Typ: ostatné
Tri dni plné folklóru a tradícií Dubnický folklórny festival tento rok oslavoval svoje 29. narodeniny. Počas troch dní, od 25. do 27. augusta, sa podujatia zúčastnili stovky ľudí.

Ako to už býva zvykom, aj tento rok bolo folklórne trojdnie v Dubnici nad Váhom jedinečným zážitkom. To, že sa v našom meste odohrával Dubnický folklórny festival neprehliadol azda nikto. Folkloristi prechádzajúci mestom v pestrofarebných krojoch, tradičný jarmok hemžiaci sa ľuďmi aj ľudová hudba ozývajúca sa z niekoľkých kútov Dubnice nad Váhom spolu vytvorili nezameniteľnú atmosféru, ktorá na podujatie pritiahla takmer 1300 návštevníkov. Tí zaplnili nádvorie Dubnického kaštieľa už v piatok, kedy sa na pódiu okrem domácich folklórnych súborov predstavili aj tie zahraničné.

Rovnakej návštevnosti sa však tešil aj sobotný a nedeľný program – a niet sa čomu čudovať. Program bol naozaj pestrý. V rámci festivalu sa predstavili folkloristi zo Srbska, Poľska aj Českej republiky. Slovenský folklór zas zastúpilo hneď niekoľko súborov. Na pódiu vystúpil FS Mladosť z Banskej Bystrice, súbor Ekonóm, Chemlon a veľkému aplausu sa tešili aj dubnické folklórne súbory. Trojdňový program, ako tradične, zavŕšil galaprogram, v rámci ktorého primátor mesta vyhlasuje laureáta Dubnického folklórneho festivalu. Tento rok sa ním stal folklórny súbor Očovan z Očovej.

Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Festival taktiež podporil Trenčiansky samosprávny kraj.

Zlatými sponzormi 29. DFF sú: spoločnosť Delta, spoločnosť Marpex, spoločnosť Stredné Považie (Marius Pedersen).

Partneri: ASF – KDK, s.r.o., Autocentrum, Jamp Svorada, Kiki internet.

Spoluorganizátori: Dubnické múzeum, m.r.o., dubnické folklórne súbory, Dumat, m. p. o., TSM Dubnica nad Váhom, Poľský klub – spolok Poliakov a ich priateľov.

 

Festival podporili


Vytvorené: 14. 9. 2023
Posledná aktualizácia: 18. 9. 2023 11:48
Autor: Júlia Bartáková