Obsah

V Dome kultúry sa stavia výťah

Typ: ostatné
Stavba výťahu, Dom kultúry Dubnica nad Váhom.V dubnickom kultúrnom stánku sa už od minulého týždňa pilne pracuje, pripravuje sa tam stavba osobného výťahu.

Dom kultúry je stavba postavená v duchu socialistického realizmu 60-tych rokov 20-teho storočia, je to päťpodlažná budova so suterénom. V súčasnosti sú plne využívané len priestory suterénu, prízemia, prvého, druhého a tretieho poschodia. Na štvrtom poschodí sa nachádzajú zatiaľ nevyužívané priestory pre kancelárie a klubovne. 

Do budovy Domu kultúry sa síce dá vojsť aj cez bezbariérový vstup, rovnako bezbariérové je i prízemie a suterén, kde sa nachádza Kino Lastovička. Prístup na vyššie poschodia je však už problematický a náročný nielen pre hendikepované, ale aj staršie či inak indisponované osoby. 

Tento problém sa mesto rozhodlo vyriešiť stavbou univerzálneho osobného výťahu KONE Monospace 500. Výťah bude mať celkovo 5 staníc, nosnosť 630 kg a prepraví naraz max. 8 osôb. Výstavbu výťahu financuje mesto z vlastných zdrojov, cena stavby  sa pohybuje vo výške takmer 150 000 €. Projekt výťahu pripravil ateliér Architekt Bútora. Stavba by mala byť hotová v marci tohto roku.

* * *

Na rekonštrukciu Domu kultúry, týkajúcu sa najmä vonkajšieho plášťa budovy, požiadalo mesto o nenávratný finančný príspevok zo štrukturálnych a investičných fondov EÚ ešte v novembri roka 2017. Financie vo výške viac ako 1,4 milióna eur nám boli poskytnuté, viac o tejto obnove sa dočítate v článku - Dom kultúry čaká rozsiahla rekonštrukcia. 


Vytvorené: 16. 1. 2019
Posledná aktualizácia: 16. 1. 2019 11:29
Autor: Hovorca mesta