Obsah

Základná umelecká škola opäť spúšťa koncertovanie on-line

Typ: ostatné
Základná umelecká škola opäť spúšťa koncertovanie on-lineSúčasťou výchovno-vzdelávacieho procesu Základnej umeleckej školy Dubnica nad Váhom sú aj žiacke koncerty, na ktorých mladí umelci prezentujú rodičom svoje novonadobudnuté hudobné zručnosti.

Žiacke koncerty sa uskutočňujú každý mesiac, aktuálna epidemiologická situácia však týmto komorným koncertom nehrá veľmi v prospech. „Priestor našej koncertnej sály momentálne neumožňuje prítomnosť obecenstva aj vzhľadom na skutočnosť, že na jednom koncerte sa prezentuje minimálne dvadsiatka žiakov spolu so svojimi pedagógmi,“ vysvetlila riaditeľka Základnej umeleckej školy Dubnica nad Váhom Naděžda Provazníková.

Vedenie školy sa preto rozhodlo koncerty opäť presunúť do on-line priestoru, prostredníctvom ktorého sa dostanú aj k širšiemu publiku ľudí. „Koncerty a vystupovanie na verejnosti sú pre našich žiakov mimoriadne dôležité. Je potrebné, aby vystupovali, zvykali si na trému a učili sa s ňou pracovať,“ priblížila Naděžda Provazníková s tým, že to je hlavný dôvod, pre ktorý nechce žiacke koncerty rušiť. Už počas prvej vlny pandémie koronavírusu sa pedagógovia spolu so žiakmi rozhodli počas ôsmich nedieľ priniesť hudbu do obývačiek (nielen) svojich rodín a priateľov prostredníctvom on-line koncertov „Pod rúškom hudby“.

Na žiacke on-line koncerty "Hudobné intermezzo" sa diváci môžu tešiť vždy uprostred pracovného týždňa – zatiaľ v nepravidelných intervaloch. Prvý on-line žiacky koncert sa uskutoční túto stredu 7. októbra o 16.30 h napr. na Facebooku ZUŠ Dubnica nad Váhom.

Foto: archív ZUŠ Dubnica nad Váhom

Pre viac informácií kontaktujte: Mgr. Veronika Rezáková , hovorkyňa mesta Dubnica nad Váhom, e-mail: hovorca@dubnica.eu, tel. kontakt: 0917431271


Vytvorené: 5. 10. 2020
Posledná aktualizácia: 7. 10. 2020 10:20
Autor: Mária Badačová