Dubnica nad Váhom - Zjednodušená verzia stránok

Nastavenie veľkosti písma
+

Ešte skôr, ako mesto začne s renovačnými prácami na budove mestskej polikliniky, rozhodlo sa odstrániť obklad budovy, ktorý mohol byť potenciálnou hrozbou pre ľudský majetok či zdravie.

Termín začiatku renovačných prác na budove polikliniky, ktoré budú financované prevažne zo štrukturálnych fondov Európskej únie, je už na spadnutie. V rámci nich mesto s využitím grantu na poliklinike vymení okná, budovu spraví energeticky úspornejšou, zrenovuje strechu a pre lekárov a pacientov nakúpi moderné prístrojové vybavenie. Jedinou momentálnou prekážkou samotného začiatku prác je štandardná procesná kontrola dokumentov zo strany riadiaceho orgánu, ktorej trvanie mesto nedokáže ovplyvniť. 

Skôr, ako sa začne obnova budovy financovaná zo štrukturálnych fondov, mesto sa rozhodlo z bezpečnostných dôvodov odstrániť havarijný stav budovy. „Vysúťažená firma začala koncom februára s prácami na odstránení obkladu fasády budovy polikliniky, ktorý opadával vo veľkých blokoch a mohol byť hrozbou pre ľudské zdravie či majetok. Rozhodli sme sa preto obklad odstrániť, a to vrátane spodných vrstiev omietky. Práce sa dotkli len južnej časti budovy, teda zo strany zariadenia pre seniorov Dubina. Takto sme si budovu pripravili aj na jej blížiacu sa rekonštrukciu, v rámci ktorej by sa tieto úkony tak či tak museli vykonať. My sme k nim pristúpili z bezpečnostných dôvodov o niečo skôr, ako začne samotná modernizácia budovy,“ vysvetlil vedúci stavebného úradu Milan Blaško. 

Práce na odstraňovaní nebezpečného obkladu chod polikliniky neovplyvnili, hotové boli v polovici marca. O finančné prostriedky vo výške približne 16-tisíc eur, ktoré mesto na odstránenie obkladu vynaložilo, sa zníži výška nákladov na pripravovanú modernizáciu budovy. Okrem eurofondov chce mesto do budovy polikliniky investovať aj vlastné zdroje s cieľom eliminovať veľký modernizačný dlh, ktorým je stavba poznačená. 

Dátum vloženia: 15. 4. 2020 11:43
Dátum poslednej aktualizácie: 15. 4. 2020 11:44
Autor: Mgr. Veronika Rezáková