Obsah

Ako ste spokojní so službami mesta? Ohodnoťte svoju samosprávu ešte dnes

Typ: ostatné
Dubnica nad Váhom sa uchádza o európske označenie vynikajúcej verejnej správy. Svoje mesto môžete ohodnotiť aj vy. O dvanásťstenný kryštál, ktorý je symbolom dobrej a demokratickej správy vecí verejných, sa spolu s Dubnicou usiluje aj viacero slovenských samospráv.

Vnímate svoje mesto ako transparentné, otvorené a efektívne? Myslíte si, že vedenie mesta je otvorené zmenám, inováciám a občanom umožňuje participovať na veciach verejných? Práve tieto a aj mnohé ďalšie atribúty vo vedení samosprávy určia, či mesto Dubnica nad Váhom získa Európske označenie vynikajúcej verejnej správy (ELoGE). ELoGE sa udeľuje samosprávam, ktoré dosiahli vysokú celkovú úroveň dobrej správy vecí verejných na základe referenčných kritérií v rámci hodnotení. Pre Slovensko ide o pilotný ročník tohto projektu, pričom slovenským akreditovaným partnerom pre Radu Európy sa stala organizácia Dobrý úradník.

Chceme byť dobrým úradom

V tomto čase mesto, resp. systém práce na mestskom úrade prechádza vyhodnocovaním 12 princípov, a to participácia, schopnosť reagovať, účinnosť a efektivita, otvorenosť a transparentnosť, právny štát, etické správania, kompetentnosť, inovácia, udržateľnosť, rozumné spravovanie financií, ľudské práva a kultúrna rozmanitosť a zodpovednosť. Vďaka analýze týchto oblastí dokážeme definovať naše silné a slabé stránky pri poskytovaní služieb verejnosti. Možnosť vyjadriť sa k jednotlivým uvedeným atribútom majú aj obyvatelia mesta vyplnením unifikovaného dotazníka, ktorý je určený pre všetky slovenské samosprávy zapojené v projekte.

Dubničania, ohodnoťte svoju samosprávu a dajte nám vedieť svoj názor

Páčia sa vám služby, ktoré poskytuje samospráva? Povedzte nám, aké máte skúsenosti s dubnickou radnicou a jej aktivitami. Vyslovením svojho názoru prispievate k zlepšeniu miestnej demokracie.

Stačí, ak vyplníte dotazník, ktorý sa zaoberá prieskumom verejnej mienky na tému komunálnej politiky a služieb poskytovaných samosprávou. Dotazník môžete vyplniť po kliknutí na príslušný odkaz TU. Zaberie vám to len niekoľko minút. Účasť v prieskume je anonymná a dobrovoľná. Dotazníkový zber prebieha do 30. novembra. 

Ďakujeme a tešíme sa na váš názor.

Dotazník môžete vyplniť po kliknutí na príslušný odkaz TU.

Pre viac informácií kontaktujte: Mgr. Veronika Rezáková, hovorkyňa mesta Dubnica nad Váhom, e-mail: hovorca@dubnica.eu, tel. kontakt: 0917431271       


Vytvorené: 21. 10. 2020
Posledná aktualizácia: 15. 2. 2021 15:02
Autor: Mgr. Veronika Rezáková