Obsah

Autorom nového loga mesta sa chce stať 30 súťažiacich

Typ: ostatné
Autorom nového loga mesta sa chce stať 30 súťažiacich  1V mesiaci september vyhlásilo mesto Dubnica nad Váhom súťaž na návrh nového loga a sloganu samosprávy. Zapojiť sa so svojím návrhom mohol ktokoľvek, kto si trúfol pretaviť základné charakteristické črty mesta do jeho novej vizuálnej identity.

S výzvou na tvorbu nového vizuálneho poznávacieho znamenia mesta sa Dubnica nad Váhom obrátila nielen na širokú verejnosť, ale aj školy, univerzity či skupiny grafikov alebo marketérov. V čase trvania súťaže, teda od 1. do 30. septembra 2019, mesto zaevidovalo celkovo tridsiatku súťažiacich. Tí predložili viac ako 50 návrhov nového loga a takmer dvadsať ideí na slogan mesta Dubnice nad Váhom. Každý zo súťažiacich sa mohol zapojiť s maximálne dvoma svojimi nápadmi.

Na adresu Mestského úradu v Dubnici nad Váhom tak bolo v priebehu septembra doručených niekoľko grafík a kresieb, ktoré ašpirujú na titul mestského loga. V návrhoch sa najčastejšie objavujú typické dominanty mesta, akými sú dub, žaluď, dubový lístok, rieka Váh, kaštieľ či Kostol sv. Jakuba. Autormi návrhov sú nielen Dubničania, ale aj mnohí cezpoľní tvorcovia z iných slovenských či dokonca moravských miest. Motiváciou pre súťažiacich je odmena 600 eur.

Cieľom súťaže je, aby sa mohlo Mesto Dubnica nad Váhom navonok prezentovať originálnejším a modernejším spôsobom. Nové logo mesta nemá nahradiť inštitucionálny prvok, ktorým je oficiálny erb. Ten sa bude aj naďalej používať vo formálnej úradnej komunikácii samosprávy. Logo a slogan budú ako marketingové prostriedky svojou originalitou určené na použitie mimo úradného styku. Stanú sa súčasťou nového jednotného vizuálneho štýlu v komunikácii s verejnosťou, nakoľko budú využívané na externú komunikáciu.

O tom, ktoré z predložených návrhov nového loga bude napokon reprezentovať mesto Dubnica nad Váhom, rozhodne 8-členná komisia, zostavená zo zástupcov mesta, poslancov, ale aj zástupcu z radov výtvarníkov a kultúrnych inštitúcií. Komisia by sa mala so súťažnými návrhmi oboznámiť už v blízkej dobe O záveroch zo zasadnutia budeme súťažiacich i verejnosť včas informovať.

Pre viac informácií kontaktujte: Mgr. Veronika Rezáková, hovorkyňa mesta Dubnica nad Váhom, e-mail: hovorca@dubnica.eu, tel. kontakt: 0917431271


Vytvorené: 7. 10. 2019
Posledná aktualizácia: 7. 10. 2019 15:38
Autor: Mgr. Veronika Rezáková, hovorkyňa mesta