Obsah

Do práce na bicykli budeme dochádzať aj v roku 2024, svoje tímy môžete registrovať do 7. júna

Typ: ostatné
Do práce na bicykli budeme dochádzať aj v roku 2024, svoje tímy môžete registrovať do 7. júna Mesto Dubnica nad Váhom informuje všetkých nadšencov ekologického spôsobu dopravy, že aj v tomto roku sa môžu prihlásiť do národnej kampane Do práce na bicykli a dochádzať počas júna do práce pod hlavičkou samosprávy napríklad na dvoch kolesách.

Jedenásty ročník obľúbeného športového sviatku na Slovensku sa nezadržateľne blíži. Do práce na bicykli je národná kampaň, ktorá chce predovšetkým podporovať rozvoj nemotorovej, najmä cyklistickej dopravy v mestách. Počas tohto obdobia môžu zamestnanci nechať auto doma a na každodenné cestovanie do práce využiť napríklad bicykel, ale aj verejnú dopravu či chôdzu.

Do kampane sa už pravidelne zapája aj mesto Dubnica nad Váhom. „Aj v tomto roku povzbudzujeme všetkých, ktorým záleží na ekologickejšom spôsobe dopravy, aby minimálne počas trvania národnej kampane skúsili zanechať svoje malé pohodlie a posnažili sa do práce dochádzať iným spôsobom. Môže to byť bicykel, kolobežka, ale počíta sa aj verejná doprava či pešia chôdza. Tieto absolvované jazdy si môžu účastníci zaznamenávať v registračnom systéme na stránke vyhlasovateľa súťaže,“ informovala odborná referentka pre šport a mládež Annamária Duvačová, ktorá je v tomto roku aj lokálnou koordinátorkou samosprávy.

Pod hlavičkou Dubnice nad Váhom sa môžu registrovať dvoj- až štvorčlenné tímy z dubnických firiem a spoločností do 7. júna na stránke www.dopracenabicykli.eu, kde nájdete aj štatút súťaže a všetky potrebné informácie. „V minulom roku pod hlavičkou nášho mesta dochádzalo do práce na dvoch kolesách viac ako 200 jednotlivcov združených v 59 tímoch. Pevne verím, že v tomto roku sa nám podarí tento počet znova o niečo navýšiť. Je dôležité uvedomiť si, že každá malá zmena sa počíta. Pokiaľ niekto mávne rukou a povie si, že ak sa nezapojí, nič sa nezmení, opak je pravdou. Rozhodnutie každého jedného z nás má dôležitý dopad na naše životné prostredie,“ pozval k registrácii primátor Dubnice nad Váhom Peter Wolf.

Vyhlasovateľom súťaže je Národný cyklokoordinátor Peter Klučka a Ministerstvo dopravy SR. Koordinátorom a odborným garantom súťaže je OZ Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica. Svojou účasťou v súťaži hráte taktiež o hodnotné ceny.


Vytvorené: 18. 4. 2024
Posledná aktualizácia: 18. 4. 2024 12:50
Autor: Mária Škvarová