Obsah

Zapojte sa do riešenia bezpečného parkovania bicyklov v meste. Víťaz získa na realizáciu 35-tisíc eur a poradenstvo na mieru

Typ: ostatné
Zapojte sa do riešenia bezpečného parkovania bicyklov v meste. Víťaz získa na realizáciu 35-tisíc eur a poradenstvo na mieru Dubnica nad Váhom sa spoločne s ďalšími 11 európskymi mestami zapojila do 3. ročníka súťaže Rapid Applications for Transport (Raptor), v rámci ktorej sa s podporou Európskej únie rýchlo vytvárajú a testujú riešenia pre výzvy mestskej mobility.

V súťaži, ktorú financuje Iniciatíva Európskeho inovačného a technologického inštitútu (EIT) navrhujú začínajúce podniky, ale aj malé a stredné podniky, sľubné inovatívne a efektívne riešenia na zvládnutie zadaných výziev. V prípade Dubnice nad Váhom ide okrem analýzy aktuálnej situácie najmä o vytvorenie bezpečnej možnosti parkovania bicyklov v meste. „Mesto Dubnica nad Váhom má pomerne priaznivé podmienky na aktívnu mobilitu. V súčasnosti dokončujeme výstavbu prvej cyklotrasy, aktívne pracujeme na tvorení ďalších, ktoré budú prepájať jednotlivé časti mesta. Vnímame potenciál na rozvoj cyklistickej dopravy a uvedeným projektom by sme chceli ľudí podporiť k tomu, aby sa nebáli vziať svoj bicykel a dopravovať sa v rámci mesta týmto prostriedkom. K tomu, aby využívali cyklistickú dopravu je potrebné okrem spomínaných cyklotrás vyriešiť aj spôsob bezpečného uzamykania bicyklov,“ priblížila vedúca oddelenia strategického rozvoja a verejného obstarávania Eva Granátová.

Podniky sa môžu so svojim návrhom na riešenie jednotlivých výziev zapojiť do 5. mája 2023 cez odkaz https://eiturban.awardsplatform.com/. V prípade, že budú so svojím najinovatívnejším, najrealizovateľnejším a najúčinnejším riešením úspešní, na realizáciu projektu získajú 35-tisíc eur a k tomu poradenstvo na mieru, týkajúce sa vývoja a pilotného testovania riešenia.

Okrem Dubnice nad Váhom sa v tomto roku do súťaže zapojili aj mestá z krajín Island, Turecko, Maďarsko, Španielsko, Dánsko, Holandsko, Švédsko, Belgicko a Nemecko.


Vytvorené: 9. 3. 2023
Posledná aktualizácia: 9. 3. 2023 16:22
Autor: Mária Škvarová