Obsah

Zrekonštruovali sme ďalšiu ulicu v mestskej časti Prejta

Typ: ostatné
Zrekonštruovali sme ďalšiu ulicu v mestskej časti PrejtaV rámci opráv komunikácií v mestskej časti Prejta sa samospráva zamerala aj na rekonštrukciu časti Družstevnej ulice. Kvôli poškodenému povrchu vozovky tak v priebehu mesiacov jún a júl opravila komunikáciu od domu číslo 241/1 po dom číslo 454/83 v celom profile.

Frézovanie, pokládka nového asfaltu, osadenie nových obrubníkov, úprava vstupov do rodinných domov či debarierizácia chodníka. To všetko bolo súčasťou rekonštrukcie časti Družstevnej ulice, ktorá mestskú kasu stála viac ako 70-tisíc eur. „Aj keď sa práce kvôli nepriaznivému počasiu o pár dní oddialili, dôležitá je kvalita odvedenej práce, s ktorou sme spokojní. Napriek malým komplikáciám sme radi, že obyvateľom ulice bude slúžiť nová zrekonštruovaná komunikácia,“ priblížil odborný referent investičnej výstavby Miloslav Šupák. Vyzdvihol aj aktívny prístup obyvateľov ulice k rekonštrukcii, konkrétne pri úprave vstupov do rodinných domov.

Aj keď pôvodné náklady na rekonštrukciu predmetnej ulice predstavovali 150-tisíc eur, vďaka verejnému obstarávaniu sa sumu podarilo znížiť o viac ako polovicu. „Aj tu môžeme vidieť účinnosť nového systému verejného obstarávania. Pevne verím, že takýmto spôsobom sa nám podarí ušetriť nemalé finančné prostriedky, ktoré budeme môcť investovať do ďalších úprav,“ uzatvoril primátor mesta Peter Wolf.

Pre viac informácií kontaktujte: Mgr. Veronika Rezáková, hovorkyňa mesta Dubnica nad Váhom, e-mail: hovorca@dubnica.eu, tel. kontakt: 0917431271                   


Vytvorené: 16. 7. 2020
Posledná aktualizácia: 17. 7. 2020 08:47
Autor: Mária Badačová