Obsah

Vážení návštevníci webovej stránky Mesta Dubnica nad Váhom,

teší nás, že ste zavítali na stránku mesta.

Ak ste nenašli všetky potrebné informácie, ktoré ste hľadali, ak máte otázky, pripomienky alebo námety, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy, alebo neviete, ako a kde môžete vybaviť konkrétnu záležitosť, poradíme Vám v sekcii Otázky a odpovede, ktorú sme zriadili na tento účel. Príslušné odborné útvary (oddelenia resp. referáty) mestského úradu odpovedia na vašu otázku.

V sekcii Otázky a odpovede nájdete zverejnené pravidelne sa opakujúce otázky.

Upozornenie: linky na iné webové stránky a vulgarizmy nebudú akceptované.

Z dôvodu zamedzenia automatického vyplňovania formulárov spamermi a robotmi odpovedajte, prosím, na nasledujúcu kontrolnú otázku: Koľko je jedna plus jedna 

Stránka

Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala, co vše potřebuji k vyřízení druhého občanství na Slovensku. Mezi Júlom a Augustom se nám má narodit dcera,manžel je Slovák trvalým pobytem v DUBNICI NAD VÁHOM ale žijeme v České republice.Stačí když zajedeme na Váš úřad s českým rodným listem dcera, a občanskými průkazy ? nebo je potřeba i něco jiného? Předem moc děkuji za Vaši odpověď. (Vložené 12.05.2019)

Dobrý deň, pani Púčková, 

so žiadosťou o vybavenie druhého občianstva by ste sa mali obrátiť na Okresný úrad v Trenčíne so sídlom na Hviezdoslavovej č. 3. Urobte tak priamo na Odbore všeobecnej vnútornej správy, ktorý má v kompetencii aj štátne občianstvo. Určite Vám pomôžu so všetkými náležitosťami, ktoré je v tejto veci potrebné splniť. 

S pozdravom

Mgr. Veronika Rezáková 

Veronika Rezáková, 14.05.2019
Dobrý deň chcem sa spýtať :môže sused opravovať autá pri bytovke pri v chode pod oknom ? Robí hluk stále mi to je počuť do bytu .Za odpoved ďakujem . (Vložené 24.04.2019)

 

Dobrý deň, 

opravovanie áut priamo pod bytovými domami nie je samozrejme v poriadku. Neuvádzate, kde sa to takto deje, preto Vám odporúčam pri najbližšom podozrení z tejto činnosti upovedomiť Mestskú políciu Dubnica nad Váhom. 

Prajem pekný deň, 

Hovorca mesta, 07.05.2019
Dobrý deň, rád by som sa Vás opýtal, čo všetko je potrebné k zriadeniu a prevádzkovaniu súkromného parkoviska (na súkromnom pozemku), príp. na koho sa mám obrátiť pre bližšie info. Za Vašu odpoveď Vám vopred Ďakujem S pozdravom a vďakou Dávid Sklenka (Vložené 30.04.2019)

 

Dobrý deň,

v danej veci by mal byť vypracovaný prevádzkový poriadok súkromného parkoviska, pričom z hľadiska dopravy by mal byť vypracovaný projekt zvislého a vodorovného dopravného značenia s následným odsúhlasením príslušného oddelenia dopravného inšpektorátu policajného zboru, s prípadným  napojením  na príslušnú cestnú komunikáciu.

Vzhľadom k tomu, že ste neuviedli konkrétnu lokalitu súkromného parkoviska,  referát dopravy nemôže zaujať bližšie stanovisko. 

Najlepšie bude, ak uvedenú záležitosť prídete prediskutovať s OR dopravy osobne počas stránkových dní. 

S pozdravom, 

Miroslav Faltejsek referát dopravy MsÚ, 03.05.2019
Dobrý deň, medzi panelákmi 1098 a 1096 sú dve ihriská s veľmi zničeným, popraskaným povrchom s veľkými trhlinami. Plánuje mesto obnovu povrchu na týchto ihriskách? Ďakujem (Vložené 27.03.2019)

 

Dobrý deň, 

tento týždeň sa uskutoční pracovný "výjazd" vedenia mesta a OR životného prostredia, ktoré má ihriská v kompetencii. Prejdeme si všetky ihriská v meste, posúdime ich stav a následne podnikneme kroky - či už to bude revitalizácia ihrísk, výmena povrchov alebo kompletná zmena, to budeme vedieť presnejšie určiť až po tejto plánovanej obhliadke. O všetkom však budeme občanov a teda i Vás včas informovať.

Prajem pekný deň, 

Hovorca mesta, 09.04.2019
Dobry den, ak by sme mali záujem o kupu pozemku pod panelakom, na adrese CII 80/19 ako 1 vlastník bytu,ako postupovať? Vyska ceny za 1m2? za informacie dakujem (Vložené 08.04.2019)

 

Dobrý deň, 

stačí, ak prídete osobne na mestský úrad za pani Dubačovou (prízemie vľavo) a vypíšete si žiadosť o odkúpenie pozemku (tlačivo je k dispozícii u p. Dubačovej).

Cena za 1 m2 je nasledovná:

  • Pre prvonadobúdateľa bytu je  v prepočte 0,10 €/m2 + úhrada nákladov v sume 9,96 €.
  • Pre druhonadobúdateľov platí cena 4,98 €/m2, poplatok sa neuhrádza.

Prajem pekný deň,  

Hovorca mesta, 09.04.2019
Dobry den, rad by som sa opytal, ci mesto planuj vybudovat pesiu trasu pre chodcov a cyklistov do priemyselneho parku, Continental, Delta atd..momentalne sa tam neda dostat bezpecne, I napriek tomu ze tento park je 1km of mesta a preto treba chodit autami a MHD...vdaka (Vložené 27.03.2019)

 

Dobrý deň, 

vedenie mesta Dubnica nad Váhom spolu s oddelením  strategického rozvoja momentálne pracuje na projekte nových cyklotrás v meste, ktoré by mali prepojiť rôzne časti mesta, vrátanie priemyselných zón. Hneď ako budeme mať konkrétne informácie, zdelíme ich aj vám, občanom.

Prajem pekný deň, 

Hovorca mesta, 05.04.2019
Prečo ľudia vodia psov do parku napriek zákazu J.B.Magina . Pokiaľ nevedia čitať treba dať veľku tabuľu ku každému vchodu. (Vložené 02.04.2019)

 

Dobrý deň, 

vodenie psov do Parku J. B. Magina nie je zakázané. Zakázaný je len voľný pohyb psov v tomto priestore. Vieme však, že mnohí psovodi toto pravidlo nedodržujú a v parku púšťajú psa "navoľno". Tento problém sa snažíme vyriešiť neustálym edukovaním obyvateľov. 

Prajem pekný deň, 

Hovorca mesta, 05.04.2019
Letné kúpalisko Minulý rok nebolo v prevádzke letné kúpalisko aj keď je vybudované a schopné prevádzky.Rád by som bol keby ste informovali obyvateľov nášho mesta či tento rok mesto zabezpečí jeho prevádzku a nebude sa len vyhovárať že to nie je možné ako minulý rok.Nová Dubnica dokáže prevádzkovať aj plaváreň aj letné kúpalisko. s pozdravom duhár (Vložené 03.04.2019)

 

Dobrý deň, 

kúpalisko nachádzajúce sa za Domom kultúry v Dubnici nad Váhom bolo pôvodne mestským majetkom, no od roku 2005 je v súkromnom vlastníctve. Podľa nám dostupných informácií kúpalisko nebolo v prevádzke počas leta roku 2018 práve z dôvodu nízkeho záujmu občanov o tento typ služby.

Poloha kúpaliska nie je ideálna vzhľadom na okolie. Ak v budúcnosti budeme uvažovať o sprevádzkovaní letného kúpaliska či plavárne, budeme musieť nájsť iný, vyhovujúcejší priestor. V súčasnosti je však prioritou mesta najmä riešenie dopravnej situácie v meste, vyriešenie otázky mestského kúpaliska prichádza do úvahy až v dlhšom časovom horizonte. Obyvatelia Dubnice nad Váhom môžu zatiaľ využívať služby letných kúpalísk okolitých miest, ktoré sú v našej tesnej blízkosti (Nová Dubnica, Nemšová, Brumov, ...).

Prajem pekný deň, 

 

Hovorca mesta, 05.04.2019
Dobry den, chcem sa spytat, ci si moze u nas v meste zaplatit vyhradene parkovacie miesto aj FO. Popripade kde na stranke najdem o tom informacie. Dakujem (Vložené 04.04.2019)

 

Dobrý deň, 

z dôvodu nízkeho počtu parkovacích miest mesto Dubnica nad Váhom momentálne neposkytuje vyhradené parkovacie miesta. Ak vás táto problematika zaujíma a chceli by ste sa bližšie informovať, kotaktujte prosím OR dopravy MsÚ. 

Prajem pekný deň,

Hovorca mesta, 05.04.2019
moja otázka je letnú plaváreň v Dubnici nad Váhom. Nedá sa zabezpečiť plavčík pre letnú plaváreň v DCA, aj keď je na súkromnom pozemku. Vždy bola kapacita bazéna 100% využívaná. Musíme dochádzať s malými deťmi do Nemšovej, Novej Dubnice alebo dokonca do Trenčína. Nenašli by sa financie na znovu obnovenie letnej plavárne. Myslím si, že majiteľ letnej plavárne by sa len potešil a vyšiel mestu DCA v ústrety. ďakujem za odpoveď (Vložené 25.03.2019)

 

Dobrý deň. 

Nesúhlasíme s Vaším vyhlásením, že kapacita bazéna letného kúpaliska v Dubnici nad Váhom bola na 100% využívaná. Práve naopak, podľa informácií od majiteľa vieme, že letné kúpalisko v minulom roku neotvoril na základe nízkej návštevnosti a nezáujmu občanov o tieto konkrétne služby. 

Je možné, že nové vedenie Mesta Dubnica nad Váhom bude chcieť v budúcnosti otvoriť do diskusie i túto otázku, nič Vám však vopred nesľubujeme.

Prajem pekný deň, 

 

Hovorca mesta, 01.04.2019

Stránka