Obsah

Otázky a odpovede

Vážení návštevníci webovej stránky Mesta Dubnica nad Váhom,

teší nás, že ste zavítali na stránku mesta.

Ak ste nenašli všetky potrebné informácie, ktoré ste hľadali, ak máte otázky, pripomienky alebo námety, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy, alebo neviete, ako a kde môžete vybaviť konkrétnu záležitosť, poradíme Vám v sekcii Otázky a odpovede, ktorú sme zriadili na tento účel. Príslušné odborné útvary (oddelenia resp. referáty) mestského úradu odpovedia na vašu otázku.

V sekcii Otázky a odpovede nájdete zverejnené pravidelne sa opakujúce otázky.

Upozornenie: linky na iné webové stránky a vulgarizmy nebudú akceptované.

Stránka

Kto si môže podať žiadosť o pridelenie ponajomneho bytu.Dakujem prosím odpovedzte mi (Vložené 18.11.2022)

Dobrý deň, požiadať o pridelenie nájomného bytu môže osoba, ktorá je plnoletá a má trvalý pobyt na území mesta, nevlastní inú nehnuteľnosť (byt, dom), nemá záväzky voči mestu a zároveň nemá možnosť riešenia bytovej situácie iným spôsobom. Presné znenie podmienok, ktoré musí žiadateľ spĺňať, je zverejnené na dumat.sk/podmienky-pridelovania/. Pripomíname, že v súčasnosti je možné žiadať iba o existujúce nájomné byty a zaradiť sa tak do zoznamu žiadateľov o ich pridelenie. O nové nájomné byty, ktoré sú práve vo výstavbe, resp. rekonštrukcii, bude možné žiadať až po tom, čo mestské zastupiteľstvo schváli pravidlá ich prideľovania tak, aby boli verejne známe a transparentné. Ďakujeme za porozumenie.

PaedDr. Veronika Valuchová, hovorkyňa mesta, 21.11.2022
Dobry den, dostali sme včera do schranky oznam o volbach ale len 2x a mame už 18 ročneho syna bude zapisany v harku, aby mohol volit ?dakujem za odpoved Porubčanova a Pekny den (Vložené 28.09.2022)

 

Dobrý deň, ďakujeme, že ste sa na nás obrátili. Oznámenie o čase a mieste konania volieb je určené pre domácnosť, teda nie je pre každého jednotlivca zvlášť. Do schránky vám boli doručené dve oznámenia, pretože jedno sa týka volieb do orgánov samosprávy obcí a druhé volieb do orgánov samosprávnych krajov. Ďakujeme za porozumenie. 

PaedDr. Veronika Valuchová, hovorkyňa mesta, 18.10.2022
je mozne dostat ešte sociálny byt resp najo.ne bývanie. sme partnery 4r zamestnaný v prenájme co nie je udržateľné nakoľko obaja sme vekom po 40tke. platíme vyse500e avieme ze mesto disponuje bytmi ktoré užívajú aj neplatiči a mame za to ze treba pomáhať v prvom rade slušným ludom (Vložené 08.10.2022)

Dobrý deň, ďakujeme za Vašu otázku. Žiadosť o pridelenie nájomného bytu je možné si podať na mestskú príspevkovú organizáciu DUMAT, m. p. o. Podrobnejšie informácie nájdete na www.dumat.sk v sekcii Byty. Upozorňujeme, že momentálne je možné podávať žiadosti len o pridelenie existujúcich nájomných bytov, zatiaľ nie o tie, ktoré sú momentálne vo výstavbe. Ubezpečujeme Vás, že mesto neplatičov netoleruje. Ďakujeme za porozumenie.

PaedDr. Veronika Valuchová, hovorkyňa mesta, 18.10.2022
ako si požiadať o najomny byt v dubnici (Vložené 08.10.2022)

Dobrý deň, ďakujeme za Vašu otázku. Žiadosť o pridelenie nájomného bytu je možné si podať na mestskú príspevkovú organizáciu DUMAT, m. p. o. Podrobnejšie informácie nájdete na www.dumat.sk v sekcii Byty. Upozorňujeme, že momentálne je možné podávať žiadosti len o pridelenie existujúcich nájomných bytov, zatiaľ nie o tie, ktoré sú momentálne vo výstavbe. Ďakujeme za porozumenie.

PaedDr. Veronika Valuchová, hovorkyňa mesta, 18.10.2022
Dobrý deň. Aká je priemerná denná tržba z požičovne bicyklov v našom meste? Za skorú odpoveď ďakujem a zostávam s pozdravom :-) (Vložené 23.08.2022)

Dobrý deň, ďakujeme za Váš záujem o veci verejné. Dovoľujeme si Vás informovať, že momentálne by bolo predčasné vyčísľovať dennú tržbu v rámci služby bikesharing, keďže prvý mesiac prebiehala skúšobná prevádzka. Služba je zároveň poskytovaná prvú sezónu, ktorá ešte nie je ukončená. Taktiež nie všetky stojiská boli uvedené do prevádzky od začatia spustenia systému. Momentálne nás čaká prevádzka počas školského roka, preto budú relevantné dáta vyčíslené až po ukončení sezóny, a teda dlhodobom a adekvátnom zbere údajov. Ďakujeme za Vaše porozumenie. S pozdravom

PaedDr. Veronika Valuchová, hovorkyňa mesta, 07.09.2022
Dobrý deň prosím vás chcem sa spýtať prečo neboli namaľované čiary na parkovisku pred obytným domom 1095 na Podhaji.Uz aj minulú rok , vedľa panelák robili a u nás nič.Takže už dva krát nás obišli. (Vložené 29.07.2022)

Dobrý deň, ďakujeme za Váš podnet. Zhotoviteľ obnovy vodorovného dopravného značenia vykoná jeho obnovu pred BD č. 1095 v druhej etape obnovy značenia, teda v priebehu jesene. Ďakujeme za porozumenie. S úctou

Bc. Miroslav Faltejsek, referát dopravy, 16.08.2022
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať či sa nedá niečo robiť ohľadom parkoviska na partizánskej ulici, nakoľko tam parkujú ľudia z budovy orionu ako aj navstevnici lidl a pritom majú podzemné parkovisko prázdne ako aj parkovisko lidl prazdne, takto zaplnia miesta na ul. Partizánskej a ľudia čo bývajú na partizánskej nemajú kde parkovať. To je ich problém keď si kúpia byť v budove kde im nedajú miesta, trpia iba obyvatelia ul. Partizánskej nemajú kde parkovať, nedá sa to riešiš nejakým značením pre obyvatelov alebo nejako inak ? Za odpoveď ďakujem (Vložené 11.08.2022)

Dobrý deň, ďakujeme že ste sa na nás s dôverou obrátili. Dovoľujeme si Vás informovať, že verejné parkoviská sú určené pre všetkých bez rozdielu, teda nie len pre obyvateľov daného bytového domu. Ako mesto, samozrejme, vnímame potrebu navýšenia parkovacích kapacít na Partizánskej ulici, preto sa pripravuje rozšírenie už existujúceho parkoviska na Partizánskej ulici tak, aby pomohlo pokryť dopyt po parkovacích státiach. Ďakujeme Vám za porozumenie a trpezlivosť. S úctou

Bc. Adam Minárech, stavebný úrad, 16.08.2022
Dobrý deň, chcem sa opýtať, prečo na ulici od nového bytového domu Panorama na Podháji smerom k ZVS nesvieti pouličné osvetlenie, ani ráno ani večer. Je to od doby, čo bol bytový dom dostavaný. Ďakujem za odpoveď. (Vložené 12.08.2022)

Dobrý deň, ďakujeme za Váš záujem. Poruchu sme nahlásili prevádzkovateľovi osvetlenia, ktorý pracuje na jej odstránení. Ďakujeme za porozumenie. S úctou

Mgr. Monika Michalíková, majetkovo-právne oddelenie, 16.08.2022
Dobrý deň, chcem sa opýtať či plánujete zriadiť podzemné kontajnery na komunálny odpad na sídlisku C I 50-55, nakoľko kontajnery okolo panelákov sú v katastrofálnom stave, ešte nám tam odpad dáva aj vietnamec, čo má bistro,povaľuje sa odpad po zemi a najma pri paneláku č.50 je situácia katastrofálna, prosím príďte sa pozrieť, ďakujem (Vložené 21.07.2022)

Dobrý deň, ďakujeme za Vašu otázku. V súčasnom období sa projektovo riešia v uvedenej lokalite prvé dve stojiská pre polopodzemné kontajnery, ktorých sa nedotkne plánovaná rekonštrukcia plynového potrubia v danej lokalite. Bytových domov CI č. 50 až 52 sa  dotkne rekonštrukcia plynového potrubia, nakoľko je situované v parkovisku. Až po rekonštrukcii sa budú projektovo riešiť uvedené polopodzemné kontajnery pre uvedené bytové domy na základe skutočného vyhotovenia a dodržania ochranných pásiem. Ďakujeme Vám za porozumenie i trpezlivosť. S úctou

Mgr. Janka Beniaková, vedúca referátu životného prostredia, 09.08.2022
Dobrý deň, keď sa už podarilo opraviť kruhový objazd (aj keď viem, že nie je v majetku mesta) - za to vďaka, ale nedalo sa posunúť sa ešte pár metrov a opraviť už spolu s ním aj križovatku smerom na ZVS (ulica Štúrova)? Tam je asfalt takisto v katastrofálnom stave... Vďaka za info, s pozdravom Svornik (Vložené 25.07.2022)

Dobrý deň, ďakujeme, že ste sa na nás obrátili. Ako správne uvádzate, kruhová križovatka nie je vo vlastníctve mesta Dubnica nad Váhom, rovnaké platí aj o celej štátnej ceste I/61 vrátane dopravného uzla, ktorý spomínate. Správca cesty, Slovenská správa ciest, však už vyhotovuje plán rekonštrukcie asfaltovej vozovky, pretínajúcej naše mesto, takže čoskoro by sa mal stav komunikácie zlepšiť. Ďakujeme za porozumenie. S úctou

Bc. Adam Minárech, stavebný úrad, 09.08.2022

Stránka