Obsah

Vážení návštevníci webovej stránky Mesta Dubnica nad Váhom,

teší nás, že ste zavítali na stránku mesta.

Ak ste nenašli všetky potrebné informácie, ktoré ste hľadali, ak máte otázky, pripomienky alebo námety, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy, alebo neviete, ako a kde môžete vybaviť konkrétnu záležitosť, poradíme Vám v sekcii Otázky a odpovede, ktorú sme zriadili na tento účel. Príslušné odborné útvary (oddelenia resp. referáty) mestského úradu odpovedia na vašu otázku.

V sekcii Otázky a odpovede nájdete zverejnené pravidelne sa opakujúce otázky.

Upozornenie: linky na iné webové stránky a vulgarizmy nebudú akceptované.

Z dôvodu zamedzenia automatického vyplňovania formulárov spamermi a robotmi odpovedajte, prosím, na nasledujúcu kontrolnú otázku: Koľko je jedna plus jedna 

Stránka

Dobrý deň, chcela by som upozorniť na predaj živých kaprov pri OD Tesco u nás v Dubnici nad Váhom.Dnes ráno sme prechádzali okolo nádrží s rybami a veľká časť rýb tu plávala uhynulá.Myslím si,že toto hraničí s týraním zvieraťa.Neviem,či si toho nikto nevšíma pre pekný pocit pred sviatkami,ale toto mi príde naozaj neľudské.Je možné do budúcna nejak riešiť takéto prípady?Postarať sa apoň o dôstojné dožitie týchto živých tvorov pred vianocami?Pred OD Kaufland ich v takomto zúboženom stave nevidíte. Ďakujem. (Vložené 23.12.2019)

Dobrý deň, v prípade, ktorý opisujete, ide o predaj uskutočňovaný na ploche v súkromnom vlastníctve, teda nie na mestskom pozemku. V tomto prípade mesto nevydáva povolenie na predaj a jeho kompetencie sú oklieštené. Podľa informácií Slovenskej obchodnej inšpekcie je v prípade kvality a zdravotnej bezpečnosti potravinárskych, poľnohospodárskych a tabakových výrobkov či nekalých obchodných praktík pri ich predaji príslušným orgánom dozoru  Štátna veterinárna a potravinová správa a jej regionálne zložky. Ďakujeme za porozumenie. 

Mgr. Veronika Rezáková, hovorkyňa mesta, 15.01.2020
Prosím vás má X Club pub povolenie hrať do rána disco?nie je normálne aby bola diskotéka 24,25,26,27,28, decembra každý deň do rána.zijem s deťmi nad reštauráciou fontánou a to sa ozaj nedá nakoľko aj po snaha sa dohodnúť s pánom majiteľom či by nebolo možné nejak tú hudbu stíšiť,sa mi dostalo len vyhrážok a zastrašovania!!!!!mám dve malé deti ktoré mi každú noc sa budia kôli neustálemu hluku a bordelu vonku čo sa deje.Chapem a pochopím že je piatok OK ale aby hral niekto na Vianoce a každej do rána do 4hod nie je normálne!!!Pitam sa takto mesto vydáva povolenia a myslí aj na občanov?! (Vložené 28.12.2019)

Dobrý deň, ďakujeme, že ste sa na nás obrátili s Vaším podnetom. Mrzí nás diskomfort, ktorý pociťujete. Mesto Dubnica nad Váhom však nevydáva povolenia na prevádzkovanie takéhoto typu činnosti ani na prevádzkový čas jednotlivých zariadení. V prípade, ak máte pocit, že dochádza k narúšaniu nočného pokoja, kontaktuje bezodkladne mestskú políciu na čísle 159 a ideálne aj Regionálny úrad verejného zdravotníctva, ktorý je v tomto prípade oprávnený merať hladinu hluku a následne potenciálne pristúpiť v spolupráci s políciou k represívnym opatreniam. Podľa informácií z mestskej polície v priebehu vianočných sviatkov 2019 nezaevidovali podnet od obyvateľov na rušenie nočného pokoja alebo na porušovanie verejného poriadku na Námestí Matice slovenskej alebo priamo prevádzkou X-Clubu. V prípade, ak by ste situáciu pociťovali ako opakujúcu sa, obráťte sa na mestskú políciu. Ďakujeme za porozumenie.

Mgr. Veronika Rezáková, hovorkyňa mesta, 15.01.2020
Dobrý deň. Dnes, t.j. 3.januára po desiatej hodine chodila po meste multikára z TS a posýpala cesty štrkom. Načo keď cesty boli suché bez ľadu a snehu? Keď idete od MÚ ku knižnici cestou sú opravené schody. Prečo tam nie je zábradlie? Už tam spadlo viac ľudí a to nebol ani sneh. Kto zodpovedný z MÚ schválil a prebral takú zákazku? To nebol odborník z oboru a nemá tam čo robiť, inde by ho stíhali za všeobecné ohrozenie. Je tu množstvo pripomienok k stavu námestia. P. primátor to mal pred voľbami ako prioritu a vy nie ste schopný za rok vyhotoviť projekt, iba sa vyhovárate na bývalé vedenie, byrokraciu. Kde je vôľa je aj cesta. S pozdravom Peter Pavlovič. (Vložené 03.01.2020)

Dobrý deň, ďakujeme, že ste sa na nás s Vašimi podnetmi obrátili. V piatok 3. januára 2020 vykonali technické služby mesta TSM Dubnica nad Váhom kontrolu zjazdnosti komunikácií. Kontrolou bolo zistené, že padajúci srieň spôsoboval na viacerých miestach vznik námrazy, na ktorej sa šmýkalo. TSM preto v rámci prevencie vzniku súvislej vrstvy námrazy a s cieľom zabrániť úrazu posýpali najfrekventovanejšie cesty a chodníky. Cesty boli posypané zmesou drviny a posypovej soli. Stav komunikácií majú TSM zachytené aj na fotodokumentácii.

Pokiaľ ide o schodisko pri budove mestského úradu, to bolo v roku 2018 opravené na základe jeho veľmi zlého technického stavu. Pôvodne sa k schodisku uvažovalo o možnosti úpravy susediaceho terénu dorobením bezbariérovej rampy, no takýto bezbariérový chodník sa nachádza neďaleko predmetného schodiska. Mesto preto v dohľadnej dobe dobuduje v súlade s príslušnými normami k schodisku aj zábradlie. Mesto Dubnica nad Váhom po realizácii opravy nezaevidovalo na predmetnom schodisku nahlásenie úrazu.

Príprava komplexnej rekonštrukcie Námestia Matice slovenskej v tomto čase výrazne pokročila. Ako už primátor mesta Peter Wolf informoval, poškodenie námestia je také zásadné, že čiastkové opravy by tento stav vyriešiť nepomohli, poruchy by sa neustále opakovali a financie vynaložené na tento účel by boli minuté nehospodárne. Nevyhnutná a  zrejme aj finančne hospodárnejšia je komplexná rekonštrukcia tohto priestoru, ktorá zároveň umožní zapracovanie požiadaviek verejnosti. Nakoľko mesto Dubnica nad Váhom nechcelo, aby obyvatelia čakali na rekonštrukciu námestia niekoľko rokov, ktoré by si administratívna príprava v súlade s platnou legislatívou určite vyžiadala, vedenie našlo efektívnejšie riešenie. Koncom uplynulého roka podpísalo memorandum so Slovenskou technickou univerzitou, ktoré celý proces výrazne urýchli. Už v dohľadnej dobe by vedenie mesta chcelo na pripomienkovanie obyvateľom predložiť prvé variantné návrhy možnej podoby zrekonštruovaného námestia vypracované práve kolektívom STU. Nakoľko ide o veľký projekt, na ktorom je potrebné dať si naozaj záležať, aby námestie slúžilo obyvateľom bez problémov a dlhodobo, prípravu neradno podceňovať a rekonštrukciu vykonávať bez rozmyslu či diskusie s verejnosťou. Ďakujeme preto všetkým obyvateľom za trpezlivosť a porozumenie.  Viac si o tejto téme môžete prečítať v našej tlačovej správe: https://bit.ly/2Nt3ZVA

Gabriel Zelei, Dana Mutalová, Veronika Rezáková, 15.01.2020
Dobry den, prosim Vas kam sa mozem obratit s opakujucou situaciou ked na nasej ulici Vansovej vypadne verejne osvetlenie na celej ulici teraz je to uz 3 den. Mame tu rodiny a detmi a ist domov pesi po takej tme nieje vobec dobre. Situacia sa opakujem uz 2 mesiac. Dakujem za skoru odpoved. (Vložené 11.01.2020)

Dobrý deň, poruchy na verejnom osvetlení môžu občania nahlasovať na linky stálej služby mestskej polície. Môžu tak robiť na bezplatnej linke 159 alebo na spoplatnených telefónnych číslach +421 908 788 159 alebo +421 4421 145 a +421 4449 159. Na mestskú políciu je potrebné pri nahlasovaní porúch na verejnom osvetlení nahlásiť ulicu, na ktorej sa stĺp verejného osvetlenia nachádza, jeho číslo uvedené na štítku a typ poruchy, ktorú vykazuje. Porucha by mala byť po jej nahlásení odstránená v čo najskoršom možnom termíne. Ďakujeme za porozumenie.

Mgr. Veronika Rezáková, 15.01.2020
Dobrý deň, chcel by som zisťit koľko sa platí daň za psíka? Ďakujem (Vložené 04.01.2020)

Dobrý deň, daň za psa je v meste Dubnica nad Váhom v súlade s VZN č. 11/2019 stanovená na sumu 15 eur/rok za psíka v rodinnom dome a 40 eur/rok za psíka v bytovom dome. Ak ste členom Kynologického klubu Dubnica nad Váhom, platíte 50% z uvedenej sumy. Daň je povinný platiť ten majiteľ, ktorého psík dovŕšil vek 6 mesiacov.  Majiteľom psíkov je k dispozícii od roku 2019 aj doplnená infraštruktúra smetných nádob na psie exkrementy, ktorých súčasťou sú aj samotné vrecká na tento účel. Tie si v prípade potreby môžete vyzdvihnúť bezplatne aj priamo na MsÚ na referáte životného prostredia. 

Mgr. Veronika Rezáková, hovorkyňa mesta, 07.01.2020
Dobrý deň, môže mi niekto povedať z akého dôvodu je dnes, 6.1.2020 mestský park uzamknutý? Pravidelne tam chodím na prechádzku, ale dnes mi to nebolo umožnené. Vopred ďakujem. (Vložené 06.01.2020)

Dobrý deň, mestský park bol uzatvorený z technických príčin, resp. z dôvodu ochrany bezpečnosti obyvateľov mesta. Technické služby mesta v tomto čase pracujú na odstránení komplikácií, aby park mohol byť dnes popoludní opätovne sprístupnený verejnosti. Ospravedlňujeme sa za komplikácie, no aj pri pohybe v parku je prvoradá bezpečnosť obyvateľov. Keďže mohlo potenciálne dôjsť k jej ohrozeniu z dôvodu polámaných drevín, mesto najskôr komplikácie odstránilo. Ďakujeme za porozumenie. 

Mgr. Veronika Rezáková, 07.01.2020
Dobry den, chcem upozornit, ze uz dlhsiu dobu nesvieti stlp VO č.1422 pri garazach smerom ku kostolu. Poprosil by som o napravu.Mozno by bolo vhodne posudit umiestnenie kamery nakolko tam uz viackrat doslo k poskodeniam zamkov na garazach ako i poskodeniu bran a odkvapovych systemov. Toto sposobuju mladistvi, ktori za garazami mavaju seansy a najnovsie sa nahanaju po strechach uvedenych garazi a kamera by ich velmi rychlo usvedcila . Za odpoved vopred dakujem. (Vložené 16.10.2019)

Dobrý deň, ďakujeme za Vašu otázku a záujem o veci verejné. Nefunkčné verejné osvetlenie na stĺpe 1422 sme nahlásili správcovi verejného osvetlenia, ktorý poruchu odstráni. Časť uvedených garáží, o ktorých píšete, je  monitorovaná kamerou inštalovanou nad križovatkou pod kaštieľom. Mestská polícia zároveň vykonáva pravidelné kontroly areálu garáží  so zameraním na možnú majetkovú trestnú činnosť, a to najmä v nočných hodinách. Každé podozrenie na výskyt osôb poškodzujúcich majetok občanov alebo narúšajúcich verejný poriadok je treba bezprostredne nahlásiť na operačné stredisko mestskej polície ( t.č. 159), na základe ktorého bude vykonaná kontrola areálu. Ďakujeme za porozumenie. S úctou

Tibor Rehák, náčelník mestskej polície, 20.11.2019
Dobrý deň prosím vás kedy sa konečne uskutoční prerabanie námestia Ďakujem (Vložené 06.11.2019)

Dobrý deň, dovoľte nám informovať Vás, že po nadviazaní spolupráce s architektmi zo Slovenskej technickej univerzity v Bratislave sa mesto Dubnica nad Váhom rozhodlo pre komplexnú renováciu Námestia Matice slovenskej. Ak by sme sa vydali len cestou opravy, problémy, ktoré sú nám dnes neslávne známe, by sa po čase mohli opätovne vracať. Ešte v priebehu tohto roka by mesto chcelo Dubničanom predstaviť variantné návrhy novej podoby námestia so všetkým, čo ku kvalitnej voľnočasovej zóne patrí – zeleňou, občianskou vybavenosťou, umením či tieňom v letných mesiacoch, aby verejnosť mohla vyjadriť svoje preferencie. Kvalitný návrh dlhodobého riešenia pre centrálnu mestskú zónu si vyžaduje veľa času i vzdelaných hláv. Vedenie mesta však verí, že Dubničanom tento návrh ponúkne adekvátnu a dlhodobo pretrvávajúcu protihodnotu v podobe obľúbenej a bezpečnej centrálnej zóny mesta. Ďakujeme za porozumenie.

Mgr. Veronika Rezáková, hovorkyňa mesta, 06.11.2019
Dobrý deň, Kúpele Trenčianske Teplice tradične umožňujú obyvateľom okolitých obcí využiť individuálnu kúpeľnú liečbu s výraznou zľavou pre samoplatcov. Aj tento rok sa bude konať projekt „ Kúpele v regióne“. Termín akcie je od 2.12. do 23.12.2019 a od 2.1. - 29.2.2020. Ešte stále sa môžu obce a mestá zapojiť. Tie, ktoré sa zapojili, nájdete tu: https://www.kupele-teplice.sk/?id=795 Dubnica nad Váhom zatiaľ nie je v zozname prihlásených obcí Dotaz: Zapojí sa aj tento rok naše mesto do tradičného projektu? Ďakujem Vám za odpoveď (Vložené 06.11.2019)

Dobrý deň, áno, mesto Dubnica nad Váhom bude aj tento rok súčasťou projektu, takže obyvatelia budú môcť využiť ponúkané zľavy. Podrobnosti si môžete prečítať v tejto správe: https://bit.ly/2ClJEeS 

Ďakujeme za porozumenie. 

Mgr. Veronika Rezáková, hovorkyňa mesta, 06.11.2019
Dobrý deň, chcem sa spýtať, čo bude s potravinami Pod hájom , nakoľko obchodný reťazec Kačka končí. Je táto budova vo vlastníctve mesta?Ak áno, čo s ňou plánuje? V tesnej blízkosti potravím sú dve nefunkčné "búdy" okolo ktorých je len neporiadok. Má mesto dosah na majiteľov týchto " stánkov" na ich odstránenie, nakoľko sú nefunkčné?. Ďakujem za odpoveď. (Vložené 23.09.2019)

Dobrý deň, budova, v ktorej sa na sídlisku Pod hájom nachádzala predajňa potravín Kačka, nie je vo vlastníctve mesta, ale v súkromných rukách. Je teda na vlastníkovi budovy, na aký účel ju bude chcieť ďalej využívať či prenajímať. Bohužiaľ, mesto nemá právomoc usmerniť ho v tejto veci. Vyvinuli sme však maximálne úsilie o obnovenie obchodu potravín v priestoroch Dubničanky, ktorú má mesto vo vlastníctve. 

Nefunkčné a neestetické stavby v blízkosti predajne sú rovnako v súkromnom vlastníctve. Na júnovom rokovaní však mestské zastupiteľstvo schválilo nájom príslušného pozemku pod jedným zo stánkov spoločnosti, ktorá ho plánuje zrenovovať a zriadiť novú prevádzku, zameranú na predaj zmrzliny a cukrárenských výrobkov. V uplynulom období mesto Dubnica nad Váhom zrealizovalo odburinenie priestorov v bezprostrednom okolí predajne potravín. Ďakujeme za porozumenie. 

Mgr. Veronika Rezáková, hovorkyňa mesta, 31.10.2019

Stránka