Obsah

Vážení návštevníci webovej stránky Mesta Dubnica nad Váhom,

teší nás, že ste zavítali na stránku mesta.

Ak ste nenašli všetky potrebné informácie, ktoré ste hľadali, ak máte otázky, pripomienky alebo námety, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy, alebo neviete, ako a kde môžete vybaviť konkrétnu záležitosť, poradíme Vám v sekcii Otázky a odpovede, ktorú sme zriadili na tento účel. Príslušné odborné útvary (oddelenia resp. referáty) mestského úradu odpovedia na vašu otázku.

V sekcii Otázky a odpovede nájdete zverejnené pravidelne sa opakujúce otázky.

Upozornenie: linky na iné webové stránky a vulgarizmy nebudú akceptované.

Z dôvodu zamedzenia automatického vyplňovania formulárov spamermi a robotmi odpovedajte, prosím, na nasledujúcu kontrolnú otázku: Koľko je jedna plus jedna 

Stránka

Dobrý deň, chcela by som sa informovať ohľadom nanovo nastriekania už existujúcich parkovacích čiar, nakoľko na našom sídlisku Kollárova 1305 už vôbec nie sú vidieť a ťažko sa parkuje keď niektoré auta sú aj cez čiaru. Možno keby nanovo natreté by zaparkovalo viac aut. Neviem či je to v kompetencii mesta alebo sa treba obrátiť na iné inštitúcie. Ďakujem za odpoveď (Vložené 11.07.2019)

Dobrý deň, ďakujeme za Váš podnet. 

Pokiaľ ide o parkoviská na mestskom pozemku, čo zväčša parkoviská pred bytovými domami sú, obnova vodorovného dopravného značenia je v kompetencii mesta. Za súkromné parkoviská zodpovedá ich majiteľ alebo správca. Vyznačovanie parkovacích miest, resp. obnova tohto značenia je na mestských plochách naplánovaná na mesiace august a september. V tomto termíne  by  sa mala uskutočniť aj obnova značenia na niektorých priechodoch pre chodcov, a to novou efektívnejšou technológiou, vďaka ktorej značenie vydrží dlhšie nepoškodené. Najskôr bude vyznačené a obnovené značenie na vyhradených miestach pre osoby, ktoré sú držiteľmi preukazov ZŤP, pokračovať sa bude stredovými čiarami na miestnych komunikáciách, následne prídu na rad parkovacie plochy. Ďakujeme obyvateľom mesta za porozumenie.

Mgr. Veronika Rezáková, 17.07.2019
Dobry den. Pri panelaku c. 36 na Centrume I. pan Vrtel parkuje 5 aut! Je to normalne, aby ludia s 1-2 autami nemali kde zaparkovat, parkuje sa tam po cestach. A novopristahovany pan si postupne doniesol 5 aut? (Vložené 08.07.2019)

obrý deň, 

ďakujeme, že ste sa na nás obrátili s týmto podnetom. Zrejme neexistuje žiadny zákon ani iný platný právny predpis, ktorý by riešil státie viacerých motorových vozidiel jedného majiteľa. Mesto má v tomto čase zmonitorované počty vozidiel, ktoré parkujú na jednotlivých sídliskách mimo vyznačených plôch na státie, aby sme dokázali vyhodnitiť potrebu nových parkovacích miest na jednotlivých sídliskách a dokázali navrhnúť adekvátne riešenie situácie. Zároveň sa chce mesto postupom času zamerať aj na vozidlá, ktoré nepatria rezidentom (najmä firemné autá, dodávky a pod.) a navrhnúť v rámci parkovacej politiky také riešenie, aby neboli obmedzovaní obyvatelia daného sídliska. 

Ak budete mať akékoľvek ďalšie otázky v tejto téme, pokojne sa môžete obrátiť priamo na referát dopravy, napr. na kolegu p. Faltejska, ktorý Vám rád otázky zodpovie, prípadne vysvetlí situácie a jej riešenie: 

Telefón: +421424455743
Mobilný telefón: +421 918 117 047
E-mail: miroslav.faltejsek@dubnica.eu

Ďakujeme za porozumenie. 

Mgr. Veronika Rezáková, 15.07.2019
Dobry den, zaujimalo by ma ako sa pokracuje vo veci tzv. farma Slavik. DAKUJEM. (Vložené 09.07.2019)

Dobrý deň, ďakujeme za Váš záujem.

Dovoľte nám informovať Vás, že dňa 9. júla 2019 sa uskutočnilo stretnutie primátora mesta Dubnica nad Váhom Petra Wolfa s vlastníkmi nehnuteľností susediacich s uvedenou farmou. Primátor mesta informoval prítomných o pripravovanom postupe mesta v nasledujúcom období v súvislosti s chovom hospodárskych zvierat, a to prostredníctvom súdnej žaloby.

Ďakujeme za porozumenie. 

Mgr. Veronika Rezáková, 15.07.2019
Dobrý deň, teší ma, že namiesto potravín Dubničanka budú zas potraviny. Ako ste rokovali na júnovom zasadnutí, v týchto priestoroch by mala vzniknúť aj cukrárenská výroba. Bola by som rada, keby sa čerstvé zákusky dali kúpiť priamo v predajni pri nákupe. Človek si pohľadom vyberie hoci len jeden zákusok, na ktorý má chuť a vloží si ho do pevnej prednej časti košíka a je. A nemusí chodiť inde. A má práve ten zákusok a čerstvý, na ktorý má zrovna chuť. PROSIM NEUVÁDZAŤ MOJE MENO ani EMAIL. Ďakujem. (Vložené 01.07.2019)

Dobrý deň, ďakujeme za Váš podnet.

Samozrejme, predaj cukrárenských produktov z výroby priamo v potravinách by bol určite vítaný, samotná dohoda a to, či dôjde k tomuto predaju je však na oboch subjektoch (potraviny a cukrárenská výroba). Ďakujeme za porozumenie. 

Mgr. Veronika Rezáková, 02.07.2019
Vážený pán primátor som občan a daňový poplatnik nášho mesta. Kontajnery na separovaný odpad sú preplnené,kosenie trávy v nedohladne (hlavne cintorín zarastený) na zaplakanie (nevyhovárajte sa na počasie okolo MsÚ tiež pršalo). A o športe ako napr. hokej ani nehovorím. p.Gazdík ako váš koleka to na verejnosti zaklincoval. A toho osobne poznám. Voľby sú za nami treba už konečne činiť. S pozdravom veľa zdaru. (Vložené 02.06.2019)

Dobrý deň, ďakujeme, že ste sa na nás s Vašimi podnetmi obrátili. Pokiaľ ide o preplnené kontajnery, zber Technické služby mesta vykonávajú v pravidelných intervaloch. Ak sa niekde ukáže, že kontajnery nepostačujú množstvu odpadu, mesto operatívne na stojiská kontajnery dopĺňa podľa potreby a možností stojiska. Ak máte akýkoľvek podnet, obráťte sa na referát životného prostredia alebo priamo na TSM. Na podnety obyvateľov promptne reagujú a snažia sa v čo najskoršom možnom termíne zjednať nápravu. Bohužiaľ, veľmi často sú preplnené kontajnery výsledkom nedisciplinovaného separovania odpadu, napr, v prípade plastového nepokrčenie fľaše, v prípade papierového napr. vhodenie celej škatule a pod. Zároveň v meste pripravujeme aj monitoring naplnenosti košov, ktorý by umožnil efektívnejší a optimálnejší vývoz odpadu podľa naplnenosti kontajnerov. Preto veríme, že sa stiuácia, ktorú opisujete, nebude opakovať. 

Pokiaľ ide o kosenie trávy, v meste prebieha druhá kosba. Tejto téme sme sa venovali s samostatnom článku, ktorý si môžete prečítať na tejto adrese: https://bit.ly/2X5AMSj. V článku nájdete harmongram kosby podľa jednotlivých lokalít. V porovnaní s májom tentokrát koseniu počasie praje, takže nie sú problémy s omeškaním. Ďakujeme všetkým obyvateľom mesta za porozumenie. 

V súvislosti s problematikou hokeja - mestské zastupiteľstvo na svojom poslednom rokovaní schválilo opätovné prevzatie zimného štadiónu do svojej správy, čím sa umožní jeho komplexná rekonštrukcia a zlepšenie podmienok v meste pre tento šport. Hokejovému klubu bola ešte v úvode roka schválená jedna z najvyšších dotácií pre šport v rámci mesta, čím mesto deklaruje podporu a priazeň tomuto športu.

Ďakujeme Vám ešte raz za porozumenie. 

Mgr. Veronika Rezáková, 01.07.2019
Dobrý deň. Chcel by som sa opýtať na začiatok prác prerábania námestia s plávajúcimi kockami. Pôvodne sa uvažovalo údajne na jar, keď to počasie dovolí.Ale je tu už leto predo dvermi,a nič sa nedeje. Ďakujem. (Vložené 06.06.2019)

Dobrý deň, ďakujeme, že ste sa na nás obrátili. Vyriešenie stavu, v akom sme námestie zdedili, je pre vedenie mesta prioritné. Nadviazali sme spoluprácu s profesorom Kováčom z Fakulty architektúry STU v Bratislave. Šikovní ľudia z tejto fakulty boli zaangažovaní do premeny viacerých námestí slovenských miest, preto veríme, že  nám pomôžu navrhnúť nové koncepčné riešenie rekonštrukcie aj nášho námestia. Vedenie mesta má záujem, aby bolo námestie funkčné, bezpečné, estetické, aby ho ľudia mali radi a využívali ho na stretávanie sa či oddych. Chceme navrhnúť kvalitné a dlhodobé riešenie, ktoré splní všetky požiadavky. Uvedomujeme si urgentnosť potreby rekošntrukcie námestia, zároveň však nechceme pristupovať len ku krátkodobým čiastkovým riešeniam, ale priniesť komplexný návrh, ktorý v dlhodobom horizonte vyrieši problémy, ktoré dnes na námestí sú. Námestie má  niekoľko špecifík, ktoré si vyžadujú citlivý prístup, ako napr. podzemnú garáž, ktorá, zrejme, neumožní výsadbu väčšej zelene priamo nad jej priestormi a pod. Ďakujeme všetkým za trpezlivosť a porozumenie. Naozaj je táto problematika pre nás prioritnou.

Mgr. Veronika Rezáková, 01.07.2019
Dobry den, chcel by som sa spytat, je treba sobasny alebo oddaci list dodat na evidenciu obyvatelstva? Dlhodobo zijem v CR, kde mam aj trvaly pobyt. Na uzemi SR nemam ziaden pobyt. Mam slovnensky obciansky preukaz, s adresou len Dubnica nad Váhom + mam este slovnesky vodicsky preukaz. Dakujem Martin Mišík +420 732 711 350 (Vložené 12.06.2019)

Dobrý deň, Váš podnet bol vybavený telefonicky kolegyňou z evidencie obyvateľstva, verím, že ste sa dozvedeli všetko, čo ste potrebovali. Ďakujeme, že ste sa na nás obrátili. 

Mgr. Veronika Rezáková, 01.07.2019
Dobrý deň prajem. Chcem sa len informovať ohľadom osadena laviciek pri panelaku 35 na centrume 1. Máme tu ihrisko s jednou polo rozbitou lavickou a boli nám prislubene dve nové. Jedna na výmenu a jedna navyše. Asi pred rokom... prepáčte ale každým dňom nás tu je viac a viac a sedime na zemi. Tie dve budú málo ale smiem vedieť kedy sa ich dockame? Na zimu??? Nehnevajte sa oproti na Kollarovej boli vymenené lavičky staré síce funkčné za nové a na Nás sa zabudlo??? Verím že sa to čoskoro napraví a takú dlhú dobu a tým že sem chodí viac a viac deti čiže aj maminiek tak by sa hodili 3 :) A verím že snáď do leta si an na ne sadneme. Pekný deň (Vložené 20.06.2019)

Dobrý deň, ďakujeme, že ste sa nám ozvali. Váš podnet sme postúpili Technickým službám mesta Dubnica nad Váhom, ktoré ho zaevidovali a prisľúbili nápravu. Aktuálne sa vedenie mesta stavom lavičiek a mobiliáru aktívne zaoberá a má v pláne výmenu a opravu lavičiek v zástavbe a v centrálnych zónach. Vzhľadom na personálne kapacity je v týchto dňoch prioritné dokončiť druhú kosbu v meste, následne sa pristúpi k týmto prácam. Ďakujeme za Váš podnet. 

Mgr. Veronika Rezáková, 01.07.2019
Zdravím vás, za mojich mladých čias si pamätám, že v čase najhorších horúčav - a to vtedy bolo max 28 stupňov, jazdili po meste "polievacie autá" - tak sme ich volali, iste viete, o ktoré ide. S radosťou sme ich sledovali, tešili sme sa im. Keď pokropili cesty, tak vzduch bol dýchatelnejší, prach zmytý, prišlo osvieženie, ktoré každý privítal a mal každý rád. Tak mi napadlo, že by v terajších pekelných teplotách bolo viac než perfektné toto znovu oživiť. Čo poviete, myslím, že to stojí za zváženie, však? Prajem pekný deň :) (Vložené 26.06.2019)

Dobrý deň, ďakujeme za Váš podnet. Pokiaľ ide o kropenie komunikácií, Technické služby mesta Dubnica nad Váhom už využili polievacie vozidlo v prvej polovici júna, keď po sebe nasledovalo niekoľko veľmi horúcich dní. Rovnako budú robiť v priebehu leta vždy, keď sa takáto situácia zopakuje. Kropenie ulíc zabraňuje prílišnému prehriatiu asfaltu, ako aj prašnosti a pocitu dusného, ťažkého vzduchu, preto tento krok určite nevynecháme, aby sme aspoň čiastočne zmiernili horúčavu v meste. Ďakujeme za Váš príspevok a záujem a rovnako prajeme pekný deň. 

Mgr. Veronika Rezáková, 01.07.2019
Pán primátor, chcem sa opýtať, aký je plán kosenia v meste? Konkrétne CII, okolo polikliniky, park oproti hotelu Kristína, svahy potoka. Prečo TS nekropia cesty a námestie Matice Slovenskej v tomto tropickom období. Tiež v minulosti boli na spomenutom námesti umiestnené vodné clony. Za odpoveď vopred ďakujem. (Vložené 13.06.2019)

Dobrý deň, ďakujeme, že ste sa na nás obrátili. Aktuálne sme v meste začali s druhou kosbou z celkového počtu piatich ročných kosení. Harmonogram kosby sme podľa jednotlivých častí mesta zverejnili na webovom sídle mesta v sekcii aktuality. Vodné clony, resp. vodné hmly sú už v tomto období počas dní s tropickými teplotami na Námestí Matice slovenskej spustené. Ďakujeme za porozumenie. 

Mgr. Veronika Rezáková, 21.06.2019

Stránka