Obsah

Otázky a odpovede

Vážení návštevníci webovej stránky Mesta Dubnica nad Váhom,

teší nás, že ste zavítali na stránku mesta.

Ak ste nenašli všetky potrebné informácie, ktoré ste hľadali, ak máte otázky, pripomienky alebo námety, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy, alebo neviete, ako a kde môžete vybaviť konkrétnu záležitosť, poradíme Vám v sekcii Otázky a odpovede, ktorú sme zriadili na tento účel. Príslušné odborné útvary (oddelenia resp. referáty) mestského úradu odpovedia na vašu otázku.

V sekcii Otázky a odpovede nájdete zverejnené pravidelne sa opakujúce otázky.

Upozornenie: linky na iné webové stránky a vulgarizmy nebudú akceptované.

Z dôvodu zamedzenia automatického vyplňovania formulárov spamermi a robotmi odpovedajte, prosím, na nasledujúcu kontrolnú otázku: Koľko je šesť mínus päť 

Stránka

Prečo nie sú namontované kamery alebo fotopasce na miestach kde vznikajú čierne skládky . Reagujem v súvislosť z Vašim oznamom - "Vďaka polmiliónovej dotácii na smart zariadenia bude mesto bezpečnejšie" (Vložené 28.07.2021)

Dobrý deň, ďakujeme, že ste sa na nsás obrátili. Vo viacerých miestach, kde sa čierne skládky objavujú, fotopasce namontované sú, no neoznamujeme zámerne ich presnú lokáciu. V budúcnosti plánuje mesto počet fotopascí pre vypuklosť tohto problému ešte rozšíriť, aby sa precencia takýchto javov zvyšovala. Samozrejme, pokrytie mesta monitorovacími zariadeniami a senzormi bude v tejto oblasti rovnako nápomocné. Ďakujeme za Vás záujem. S úctou

Mgr. Veronika Rezáková, hovorkyňa mesta, 01.08.2021
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či je možné doniesť do mestského šatníka aj veľmi málo používané posteľné prádlo alebo zachovalú obuv? Ďakujem (Vložené 30.07.2021)

Dobrý deň, ďakujeme za Váš záujem. Áno, do mestského šatníka (prípadne aj na sociálne oddelenie MsÚ) možno priniesť aj posteľnú bielizeň a obuv v dobrom stave. Ďakujeme ešte raz. S úctou

Mgr. Veronika Rezáková, hovorkyňa mesta, 01.08.2021
Dobrý deň, na koho sa obrátiť s orezanim polamanych konárov po včerajšej búrke? Na ulici Bratislavská, medzi bytovými domami 446 a 447 je lipa, ktorej vrchné konáre sú polámané, ale nie sú spadnute dole. Pri silnejšom vetre by mohli ohroziť majetky ci životy ľudí. (Vložené 15.07.2021)

Dobrý deň, ďakujeme, že ste sa na nás obrátili. Kompetentní zamestnanci vykonali obhliadku mesta po búrke a momentálne je už odstránená podstatná časť popadaných konárov, na zvyšku aktívne pracujeme. V prípade bezprostredného ohrozenia neváhajte hlásiť nebezpečnú drevinu na linke mestskej polície 159, rovnako aj vtedy, ak už spadnutá blokuje niektorú z komunikácií. Ostatné potrebné orezy alebo úpravy hláste TSM Dubnica nad Váhom napr. na telefónnom čísle 0907 427 391. Ďakujeme za porozumenie. S úctou

Mgr. Veronika Rezáková, hovorkyňa mesta, 15.07.2021
Dobrý deň, chcem sa spýtať či mesto uvažuje o udržaní aspoň 1 mobilného odberového miesta antigénovými testami pre obyvateľov po tom ako chce štát ukončiť zmluvy s MOM k 30.6.2021. (Vložené 29.06.2021)

Dobrý deň, ďakujeme, že ste sa na nás obrátili. Mesto Dubnica nad Váhom nie je zriaďovateľom ani prevádzkovateľom mobilných odberových miest, preto nerozhoduje o ich zachovaní, resp. zrušení. Aj po 30. 6. sa v prípade záujmu však môžete nechať otestovať na dvoch MOM, a to konkrétne v mestskej časti Prejta a v Dubnici nad Váhom na Továrenskej ulici. Viac informácií nájdete v tomto článku: https://bit.ly/36JvqDP 

Ďakujeme za porozumenie. S úctou

Mgr. Veronika Rezáková, hovorkyňa mesta, 12.07.2021
Dobrý deň, chcem sa spýtať, kedy budú doručované výmery na dane a odpady na sídlisku za traťou? Celé mesto už ich má a my nie. Ďakujem. (Vložené 01.07.2021)

Dobrý deň, ďakujeme, že ste sa na nás obrátili. Výmery sú zamestnancami mesta doručované priebežne obyvateľom mesta od júna do 14.júla, takže sa môže stať, že niektorým občanom už doručené boli, iným ešte len budú. Do uvedeného termínu by mali mať doručené výmery všetci obyvatelia. Ďakujeme za porozumenie. S úctou

Mgr. Veronika Rezáková, 12.07.2021
Dobrý deň, chcem sa opýtať kde môžem upozorniť na nadmerné pelenie topola, ktorý sa nachádza pri tretej základnej škole pri kotolni. Nakoľko peľ nelieta len vonku , ale mám ho aj v byte, jedle, posteli... Len čo sa otvoria dvere alebo okno chumåče pelu máte všade. Táto situácia je nesmierne obťažujúca, nakoľko trvá už mesiac a zo dňa na deň je to horšie. (Vložené 14.06.2021)

Dobrý deň, v prípade otázok súvisiacich so zeleňou a jej údržbou sa môžete obrátiť na niektorý z kontaktov na zamestnancov referátu životného prostredia, uvedených na webovom sídle mesta dubnica.eu. Pokiaľ ide o „nadmerné pelenie“, topole kvitnú skoro na jar a nepatria medzi silné alergény. V tomto čase poletujúce biele páperie je už semeno samičích jedincov. Poletujúce biele chumáčiky však nie sú dôvodom na výrub dreviny, resp. iný zásadný zásah. Mesto vždy precízne posudzuje stav danej dreviny a zo zákona sú na výrub určené len tie stromy, ktoré sú v nedobrom zdravotnom stave, preschnuté alebo priamo ohrozujúce život alebo majetok obyvateľov. Z dôvodu zmeny klímy sú dreviny nezastupiteľné pri regulácii teploty na sídliskách a existujú opatrenia, aby sa chumáčiky nedostávali do bytu.  Ďakujeme za porozumenie.

Mgr. Janka Beniaková, referát životného prostredia, 25.06.2021
Prajem krásny deň. Mám jednu otázočku, bude tento rok, tradičný folklórny festival? Robí mesto nejaké prípravy? Ďakujem :-) (Vložené 12.06.2021)

Dobrý deň, ďakujeme za Váš záujem o kultúrne dianie. Dubnický folklórny festival pripravujeme v rámci Kultúrneho leta 2021 v o niečo väčšom rozsahu ako tomu bolo minulý rok, samozrejme, zohľadňujúc platné epidemické opatrenia. Podrobnosti včas zverejníme. S úctou 

Mgr. Veronika Rezáková, hovorkyňa mesta, 15.06.2021
Dobrý deň, chcela by som priniesť nejaké oblečenie a obuv na charitu čo je v budove kultúrneho domu. Prosím Vás v akom čase ich tam môžem priniesť? Ďakujem. I.G (Vložené 19.05.2021)

Dobrý deň, ďakujeme za Váš záujem. Mestský šatník v budove domu kultúry je od 1. júna 2021 otvorený každý utorok od 13.00 h do 16.00 h tak pre tých, ktorí pomoc vo forme šatstva potrebujú, ako aj pre tých, ktorí chú ošatenie či textil podarovať. Ďakujeme, že chcete pomáhať. S úctou

Mgr. Veronika Rezáková, hovorkyňa mesta, 07.06.2021
Dobrý deň, chcem sa opýtať či momentálne funguje charita a kde sídli. Ak nefunguje, tak mi viete poradiť kam doniesť veci určené na charitu? Alebo ich mám dať do bielych kontajnerov určených na oblečenie? Ďakujem za odpoveď. (Vložené 21.05.2021)

Dobrý deň, ďakujeme, že ste sa na nás obrátili. Zrejme máte na mysli mestský šatník, ktorý poskytuje šatstvo ľuďom v núdzi. Dovoľujeme si Vás informovať, že mestský šatník sa nachádza v budove mestského domu kultúry (vchod vľavo oproti garážam). Pre verejnosť bude otvorený od 1. júna. Záujemcovia, ktorí sa chcú zbaviť nenoseného, no zachovalého oblečenia, ale aj občania, ktorí oblečenie potrebujú, môžu mestský šatník navštíviť vždy v utorok od 13.00 h do 16.00 h.

Ďakujeme za Váš záujem a za porozumenie.

S úctou

Mgr. Veronika Rezáková, hovorkyňa mesta, 24.05.2021
Dobrý deň, kedy mám zaplatiť za komunálny odpad. A kedy daň z nehnuteľností. Príde mi poštou? Ďakujem (Vložené 18.05.2021)

Dobrý deň, ďakujeme, že ste sa na nás obrátili. Rozhodnutia súvisiace s poplatkami za odpad a s daniami z nehnuteľností budú, ako býva zvykom, doručované priamo do domácností mestom Dubnica nad Váhom v úvode mesiaca jún. Pokiaľ ide o platbu (výška aj konkrétne termíny splatnosti budú súčasťou doručeného rozhodnutia), tú môžete vykonať priamo z domu zosnímaním QR kódu alebo cez internet banking, platbou kartou na platobnom kiosku na MsÚ alebo hotovostne v pokladni na MsÚ (túto možnosť však odporúčame najmenej, a to najmä vzhľadom na tvoriace sa rady).

Ďakujeme za porozumenie. S úctou

Mgr. Veronika Rezáková, hovorkyňa mesta, 18.05.2021

Stránka