Obsah

Vážení návštevníci webovej stránky Mesta Dubnica nad Váhom,

teší nás, že ste zavítali na stránku mesta.

Ak ste nenašli všetky potrebné informácie, ktoré ste hľadali, ak máte otázky, pripomienky alebo námety, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy, alebo neviete, ako a kde môžete vybaviť konkrétnu záležitosť, poradíme Vám v sekcii Otázky a odpovede, ktorú sme zriadili na tento účel. Príslušné odborné útvary (oddelenia resp. referáty) mestského úradu odpovedia na vašu otázku.

V sekcii Otázky a odpovede nájdete zverejnené pravidelne sa opakujúce otázky.

Upozornenie: linky na iné webové stránky a vulgarizmy nebudú akceptované.

Z dôvodu zamedzenia automatického vyplňovania formulárov spamermi a robotmi odpovedajte, prosím, na nasledujúcu kontrolnú otázku: Koľko má zdravý človek dohromady prstov na oboch rukách 

Stránka

Dobrý deň.Chcem sa spýtať či by bolo možné vyznačiť priestor pred vchodom bytového domu č.1092 vodorovným značením zákazom státia?Niektorý susedia zásadne parkujú priamo pred vchodom do paneláka a človek má niekedy problém sa dostať do vlastného bytu.Ďakujem (Vložené 31.08.2018)

 

Dobrý  deň,

k Vašej otázke čo sa týka vodorovného dopravného značenia pred obytným domom Pod hájom 1092 - vysvetlenie danej situácie je uvedené v § 25 ods.1, pís.q, s poukázaním  na § 52 ods.2 Zákona č. 8/2009 Z.z. o cestnej premávke, v znení n. p.. Pred uvedeným obytným domom bolo dnes namaľované vodorovné dopravné značenie /biely kríž/.

Prajeme pekný deň, 

OR dopravy, 01.10.2018
Chcem sa opýtať,kedy dáte do poriadku travnik pri panelaku cislo 963,parkovisko tu už davno stojí a na ostatne sa akosi zabudlo (Vložené 25.09.2018)

 

Dobrý deň prajem, 

priestory pri Vami spomínanom paneláku budú revitalizované v najbližších dvoch mesiacoch (október, november). Oddelenie životného prostredia momentálne navrhuje dreviny, ktoré sa do tohto priestoru budú vysádzať a zabezpečí tiež výsadbu nového trávnika. 

Prajem Vám pekný deň, 

Hovorca mesta, 01.10.2018
Dobry den.Chcel by som sa opytat kompetentnych dokedy este budu po meste visiet tie skarede putace na Dubnicke panske hody ktore boli 12.augusta. Dakujem za odpoved. (Vložené 25.09.2018)

 

Dobrý deň, 

odstrániť pútače po Panských hodoch je úlohou Dubnického múzea. Boli na to upozornení a pútače odstránia. 

Prajem pekný deň, 

Hovorca mesta, 28.09.2018
Odpisujete na otázky ktoré sa Vám iba páčia,alebo aký záhadný klúč používate? Je to už trochu trápne.. (Vložené 30.09.2018)

 

Dobrý deň Vám prajem. 

Odkedy pracujem ako hovorca mesta, odpisujem na všetky otázky, ktoré nám občania prostredníctvom tohto formuláru zanechajú. Na konkrétne otázky musia odpovedať kompetentní kolegovia, preto niekedy trvá pár dní, kým dostanete adekvátnu odpoveď. Je možné, že ak ste otázku položili dávnejšie (4 a viac mesiacov), nebolo na ňu odpovedané. Taktiež je možné, že sa otázka stratila niekde v systéme. Prosím Vás preto, aby ste otázku zopakovali, prípadne ju poslali priamo na hovorca@dubnica.eu . 

Ďakujem za pochopenie a prajem Vám pekný deň.

Hovorca mesta, 01.10.2018
Dobrý deň, chcem sa informovať aké práce začali na sídlisku Pod háj, konkrétne pri panelákoch na Učku? V týždni tam prebehol výrez náletovej dreviny a včera a dnes bager začal s odkopavaním. (Vložené 19.09.2018)

 

Dobrý deň prajem, 

na sídlisku Podháj pred panelákmi na Účku sa začína staviať nový bytový dom PANORÁMA. Pre viac informácií kliknite prosím na tento link: https://goo.gl/pCgrR2 .

Prajem Vám pekný deň, 

 

Hovorca mesta, 24.09.2018
Dobrý den. Prosím Vás bolo by možné upraviť a orezať stromčeky na sídlisku Pod hájom 1097 v okoli parkoviska, nakoľko stromy zavadzajú lampám a absolútne tienia nočnému osvetleniu? A takisto zavadzajú v parkovaní kedže konáre ovísajú tak pri zaparkovaní sa nedá temer dostať k zadným dverám pri vyložení nákladu. Ďakujem (Vložené 20.09.2018)

 

Dobrý deň.

Pri parkovisku bytového domu 1097 sa pravidelne vykonáva údržba drevín, v tomto roku prebehla na jar. Vašu požiadavku preveríme v teréne a v prípade opodstatnenosti zaradíme do harmonogramu orezávania drevín.

Ing. Gašparová, OR ochrany prírody a správy mestskej zelene, 24.09.2018
V Dubnici v centre bol rekonštruovaný podchod. Bol veľmi pekný, už moc nie je.Je problém pre TSM umyť zaprášené plochy obkladov či už pri vstupe do podchodu alebo v samotnom podchode. Myslím si že údržba je tiež dôležitá. Vopred ďakujem za Vašu odpoveď. (Vložené 10.09.2018)

 

Dobrý deň prajem.

Požiadavka na TSM na vyčistenie podchodu bola z mesta zadaná už dávnejšie. TSM konzultovalo s výrobcom obkladu možný spôsob vyčistenia. S čistením sa začalo už v minulom týždni, malo by byť zrealizované podľa informácie do konca tohto týždňa.

 

S pozdravom, 

 

Ing. Mutalová, OR správy majetku, 11.09.2018
Chcem sa opýtať bývam na bytovke a mám problém zaparkovať skrz toho že sused tam má svoje auto a ešte ďalšie 2 ktoré tam niekomu opravuje a robí si tam biznis a ja nemôžem zaparkovať lebo tam má on niake cudzie autá . Dá sa stym niečo robiť ? Za odpoved ďakujem (Vložené 23.08.2018)

 

Dobrý deň prajem, 

o Vašom podnete sme informovali OR dopravy, v spolupráci s Mestkou políciou situáciu preveria. 

Prajem Vám pekný deň. 

Hovorca mesta, 30.08.2018
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať kedy mesto plánuje kosenie za bytovkou na ulici Bratislavská 440. Vyzerá to tam už ako džungla. Ďakujem (Vložené 16.08.2018)

 

Dobrý deň,

Na ulici Pionierskej za bytovým domom 440 bola realizovaná rekonštrukcia časti fasády a tzv. okapových chodníkov. Na obhliadke pracovníkov ŽP v mesiaci  apríl 2018 bolo zistené, že pozemky za bytovým domom 440 po rekonštrukcii neboli upravené do pôvodného stavu, teda neboli vyzbierané kamene a stavebný materiál, vyrovnaný terén a vysiata tráva. Po zistení tejto skutočnosti sme upozornili pani Balážovú, ktorá robila v tom čase domového dôverníka uvedeného BD, že pozemok treba upraviť a vysiať trávou, nakoľko sa nebude dať riadne udržiavať. Na neupravených pozemkoch po stavebných prácach sa ničia kosačky, alebo môže odletením kameňa dôjsť k úrazu alebo k poškodeniu majetku - rozbitím okna. Pani Balážová nám sľúbila, že sa pokúsi vec dať do poriadku. Nakoľko k tomu nedošlo, na pozemku prerástla burina a terén je stále neupravený. Prikladáme fotodokumentáciu z apríla 2018 aj zo súčasného stavu. V každom prípade je potrebné pozemok upraviť a odstrániť kamene a stavebný materiál a následne vysiať trávu. Nie je nám však známe, kto v súčasnosti robí domového dôverníka, alebo správcu bytového domu. Vec budeme i naďalej riešiť.

Ing. Daniela Gašparová odborný referent ochrany prírody a správy mestskej zelene, 30.08.2018
Dobrý deň. Na Bratislavskej ulici, medzi činžiakmi 12a 13 za garážami sú z paliet pozbíjanê lavice a stoly. Vo večerných hodinách, často aj po 22:00 hod tam posedávajú mladí ľudia, pijú, fajčia, robia hluk a znečisťujú okolie, vykonávajú telesné potreby...V neskorých večerných hodinách sú tam často aj 2-3 ročné deti. Myslím že moc dobrý vzor tam od rodičov nemajú. Mohla by to tam častejšie kontrolovať Ms. polícia prípadne aj s pracovníkmi sociálneho oddelenia? Ďakujem. (Vložené 15.08.2018)

 

Dobrý deň, 

ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol preposlaný náčelníkovi mestskej polície, situáciu preveria.

Prajem Vám príjemný deň. 

Hovorca mesta, 16.08.2018

Stránka