Obsah

Na nových parkoviskách aj nové polopodzemné kontajnery

Typ: ostatné
Na nových parkoviskách aj nové polopodzemné kontajnery S opravou parkovísk a rozširovaním ich kapacity sa mesto Dubnica nad Váhom snaží naplniť svoje predsavzatie, aby sa počet miest na parkovanie rovnal počtu bytových jednotiek v meste.

Podľa primátora Petra Wolfa je tento cieľ už prakticky na dohľad. „Na ulici Partizánska bude po dokončení stavebných úprav až 86 parkovacích státí, samozrejmosťou je aj zeleň, ktorú tu mesto vysadí,“ uviedol primátor. Štandardom tiež je, že parkoviská mesto buduje z dlažby, ktorá prepúšťa vodu. „Takýmto spôsobom sa rozrastú zásoby podzemnej vody, ktorá zavlaží koreňové sústavy okolitej zelene, ale aj tej, ktorá bude vysadená priamo na parkovisku. Doplnené bude, samozrejme, aj verejné osvetlenie a priechod pre chodcov,dodal Peter Wolf. 

Opravou prejdú aj parkoviská na sídliskách Centrum I a Centrum II. Na prvom spomínanom pribudne aj stojisko na polopodzemné kontajnery. Na „dvojke“ budú práce rozdelené do dvoch etáp, aby bol komfort obyvateľov narušený len čiastočne. Dobrou správou však je, že obe tieto parkovacie plochy by mali byť zrenovované najneskôr do konca septembra. 


Vytvorené: 14. 8. 2023
Posledná aktualizácia: 14. 8. 2023 15:16
Autor: Ľubomír Bobák