Obsah

Kultúrny tip: Beseda s Ivanou Havranovou

Typ: ostatné
Ivana HavranováAj tento mesiac vám v rámci kultúrneho tipu predstavíme komornejšie podujatie, ktoré však môže ponúknuť viac, ako sa na prvý pohľad zdá. Vo štvrtok 13. februára navštívi našu mestskú knižnicu populárna spisovateľka Ivana Havranová.

Ivana je známa skôr ako autorka literatúry pre ženské publikum, ako emancipovaná žena s na prvý pohľad mierne feministickým svetonázorom. Ak by sme sa na ňu pozreli bez týchto predsudkov, zistíme, že ide o výraznú a veľmi činnú osobnosť v rámci slovenskej kultúrnej obce, o novinárku, publicistku a scenáristku. Navyše, ani jej literárne počiny sa neobmedzujú iba na spomínaný typ románov. Ak by sme aj prehliadli jej knihy pre deti, dostávame sa k ďalšiemu špecifickému druhu literatúry – ku knihám rozhovorov. Autorka sa vo svojich dielach rozpráva s osobnosťami našej kultúrnej scény, so známymi evanjelikmi, luteránmi, v rámci celej jednej knihy dokonca vedie rozhovor s podnikateľom Jozefom Majským, ktorý skončil vo väzení pre kauzy Horizont a BMG Invest.

„Sľubujem, že sa spolu veľmi zabavíme,“ odkazuje dubnickým čitateľkám a čitateľom Ivana Havranová, ktorá vás aj prostredníctvom našich novín pozýva na spoločné stretnutie.

 

Pre viac informácií kontaktujte: Mgr. Veronika Rezáková , hovorkyňa mesta Dubnica nad Váhom, e-mail: hovorca@dubnica.eu, tel. kontakt: 0917 431 271


Vytvorené: 3. 2. 2020
Posledná aktualizácia: 3. 2. 2020 15:12
Autor: Samuel Valuch