Obsah

Bezplatné právne poradenstvo dubnickí seniori využívajú už jeden rok

Typ: ostatné
Bezplatné právne poradenstvo dubnickí seniori využívajú už jeden rok Služby bezplatnej právnej poradne v gescii samosprávy využilo za prvý rok fungovania viac ako 80 občanov mesta v seniorskom veku.

Dubnická radnica pomáha Dubničanom starším ako 60 rokov zorientovať sa v zložitých právnych otázkach už viac ako rok. Deje sa tak bezplatne formou ústnych konzultácií každý pondelok od 13.00 h do 15.00 h v zasadacej miestnosti na prízemí Mestského úradu v Dubnici nad Váhom. „K výročiu zriadenia bezplatnej právnej poradne pre seniorov, teda  k 11. aprílu 2023, požiadalo o právnu radu 82 občanov mesta. Najväčšie zastúpenie mala skupina klientov vo veku od 60 do 70 rokov. Najfrekventovanejšie otázky sa týkali podielového spoluvlastníctva, dedičských vecí, susedských sporov či dlhových záležitostí,“ informoval právny zástupca mesta Juraj Džima.

Podmienkou poskytnutia bezplatného právneho poradenstva je trvalý pobyt v meste a tiež objednanie sa na konzultácie vopred. Možno tak urobiť telefonicky na tel. čísle 042/44 55 739 či e-mailom na adrese pravnaporadna@dubnica.eu. „Budúcim potenciálnym klientom by sme radi pripomenuli, aby si pred príchodom na konzultácie nachystali a zobrali so sebou okrem občianskeho preukazu aj všetky potrebné dokumenty, zmluvy, rozhodnutia a iné písomnosti, ktoré sa týkajú ich prípadu. Iba tak možno relevantne odpovedať na ich otázky,“ uzatvára Juraj Džima.

Všetky potrebné informácie o službách právnej poradne sú zverejnené na webovom sídle mesta na tejto adrese.


Vytvorené: 19. 5. 2023
Posledná aktualizácia: 19. 5. 2023 9:10
Autor: PaedDr. Veronika Valuchová