Obsah

Registrácia na priateľskú cyklojazdu do Otrokovíc je otvorená už len dnes

Typ: ostatné
Cyklojazda Dubnica nad Váhom - Otrokovice 2019Tradičnú cyklojazdu do partnerského mesta Otrokovice nám minulý rok prekazila epidémia. Tento rok nám snáď už nič nezabráni v tom, aby sme v sobotu 25. septembra 2021 vysadli na bicykle a spolu s priateľmi spoza hraníc prekonali na dvoch kolesách takmer 90 cestných kilometrov.

Obľúbené športové podujatie, počas ktorého cyklisti spoznávajú naše moravské partnerské mesto Otrokovice, si svoje miesto v kalendári nachádza už päť rokov. Ak ste sa hobby cyklojazdy ešte nezúčastnili, radi vás spolu so skalnými priaznivcami privítame tento rok. Štartujeme o 10.00 h spred budovy Mestského úradu v Dubnici nad Váhom, cieľom jazdy je druhé najväčšie mesto v okrese Zlín.

Počas piateho ročníka cyklistickej jazdy z Dubnice nad Váhom do Otrokovíc, ktorej organizátorom je mesto Otrokovice a mesto Dubnica nad Váhom, sa môžu účastníci tešiť na 87-kilometrovú trasu, ktorá bude prechádzať cez Horné Srnie, Brumov-Bylnice, Bojkovice, Uherský Brod a Bílovice až do Otrokovíc. „Cyklistické hobby preteky medzi partnerskými mestami už majú svojich priaznivcov. Boli by sme veľmi radi, ak by sa k nim pridali aj ďalší fanúšikovia športu a jazdy na bicykli. Veríme, že epidemická situácia ostane priaznivá a my sa spolu s priateľmi spoza hraníc stretneme na štarte," vyslovila riaditeľka pretekov Annamária Duvačová, referentka pre mládež a šport mesta Dubnica nad Váhom. 

Cyklojazda

Počas cyklojazdy bude zabezpečená zdravotná služba RZP Trenčín, rovnako budú k dispozícii aj občerstvovacie stanice. Pretekov sa môžu zúčastniť aj osoby mladšie ako 18 rokov, no len s písomným súhlasom zákonného zástupcu. Štartovné sa neplatí, podmienkou účasti je však dobrý zdravotný stav. 

Pripomíname, že cyklistická hobby jazda sa až na pár výnimiek uskutoční pri zachovaní plnej cestnej premávky, preto je potrebné dbať na bezpečnosť a dodržiavať pravidlá cestnej premávky. Organizácia pretekov sa bude riadiť aktuálnymi epidemickými nariadeniami. 

Na cyklojazdu sa môžete zaregistrovať na tomto odkaze: https://my.raceresult.com/173216/  

Registrácia je otvorená do 20. septembra 2021. Účastníkom zároveň pripomíname, že je zabezpečená bezplatná autobusová doprava späť do Dubnice nad Váhom. Nakoľko je však počet miest limitovaný, je potrebné zarezervovať si miesto pri on-line registrácii.

Pre viac informácií kontaktujte: Mgr. Annamária Duvačová, referentka pre mládež a šport mesta Dubnica nad Váhom, e-mail: annamaria.duvacova@dubnica.eu, tel. kontakt: +421 42 4455 768


Vytvorené: 20. 8. 2021
Posledná aktualizácia: 20. 9. 2021 11:28
Autor: Mgr. Veronika Rezáková