Obsah

Svoju lásku pre starkých ste zabalili do 704 krabíc od topánok

Typ: ostatné
Fotografie z odovzdávania krabičiek v zariadeniach.V poradí 4. ročník celoslovenskej výzvy Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? opäť potvrdil, že v našom meste, ako aj na celom Slovensku, žije mnoho ľudí, ktorí majú úprimný záujem o druhých.

V Dubnici nad Váhom sme zbierali krabičky pre babičky a deduškov žijúcich v 4 zariadeniach:

  • Zariadenie pre seniorov Dubina,
  • Špecializované zariadenie v Prejte,
  • Agentúra sociálnych služieb
  • a Centrum sociálnych služieb AVE.

Keďže krabičky nosili aj obyvatelia okolitých miest a obcí a bolo ich naozaj dostatok, podarilo sa nám obdarovať aj starkých žijúcich v Zariadení pre seniorov v Novej Dubnici, rovnako sme niekoľko krabičiek poslali aj pre osamelých starkých žijúcich v obciach Žabokreky nad Nitrou, Trenčianske Teplice, Borčice, Bolešov, Kameničany a Slavnica, nevynímajúc ani mesto Dubnica nad Váhom a mesto Nová Dubnica. Spoločne sme v Dubnici nad Váhom vyzbierali 704 krabíc plných lásky. Podľa slov vedúcich zariadení boli mnohí starkí dojatí už pred samotným otvorením krabičky z toho, že si niekto na nich spomenul. 

Srdečná vďaka patrí každému, kto sa rozhodol čo i len málom zapojiť sa do tohtoročnej zbierky. Bez vás by táto výzva nemohla fungovať. Špeciálne poďakovanie patrí všetkým štyrom dubnickým základným školám, Centru voľného času Dubnica nad Váhom, Materskej škole Rozprávkovo a elokovanému pracovisku na CI 29, Základnej škole na Ul. Janka Kráľa v Novej Dubnici, Súkromnej základnej škole v Novej Dubnici, oddeleniu kultúry Nová Dubnica, ako aj štyrom prevádzkam, ktoré sa rozhodli pomôcť so zberom krabičiek.

Pevne veríme, že svojimi krabičkami sme starkým spravili obrovskú radosť. Na Slovensku sa podarilo v roku 2021 vyzbierať spolu 62 965 krabičiek plných lásky. Zo srdca ďakujeme.


Vytvorené: 28. 12. 2021
Posledná aktualizácia: 10. 1. 2022 11:24
Autor: Mária Badačová