Obsah

V Dubnici vyrástlo obrovské srdce pre choré deti, pomôcť môže každý

Typ: ostatné
V Dubnici vyrástlo obrovské srdce pre choré deti, pomôcť môže každýVeľké kovové srdcia slúžiace ako zberné miesta pre plastové vrchnáky môžete v hojnom počte nájsť napríklad v uliciach Maďarska. Jedno takéto srdce pribudlo aj v našom meste.

Za myšlienkou osadenia charitatívneho srdca stojí majiteľka cukrárne Jana Nitschneiderová: „Nedávno som našla na internete, že takéto obrovské srdcia majú v Maďarsku. Začala som teda pátrať, či niečo také funguje aj u nás. Skontaktovala som sa s výrobcami a srdiečko už má pri našej cukrárni svoje čestné miesto od začiatku septembra.“

Do veľkého srdca, ktoré Jana Nitschneiderová zakúpila z vlastných zdrojov, môžu obyvatelia vhadzovať plastové vrchnáky. Keď bude srdce naplnené, získané peniažky z jeho obsahu poputujú tým deťom, ktoré to najviac potrebujú.Pokiaľ poznáte choré detičky z nášho mesta, ktoré by potrebovali nejakú finančnú pomoc, môžete nám ich prísť nahlásiť priamo do cukrárne. Detičiek bude určite viac, preto budem veľmi rada, keď sa nám srdiečko podarí naplniť nielen jeden raz, no vrchnáčiky doň budú pribúdať stále, aby sme tak mohli spoločne pomôcť v čo najväčšej možnej miere,“ priblížila Jana Nitschneiderová s tým, že tipy na rodiny, ktoré potrebujú pomoc, bude získavať aj z referátu sociálnych vecí mestského úradu.

Iniciatívu tejto myšlienky privítalo aj samotné mesto, ktoré umožnilo osadenie srdca na svojom pozemku. Kovové srdce, do ktorého môžete vhadzovať plastové vrchnáky, sa nachádza pred Cukrárňou Janka na rohu budovy Dubničanka.

Pre viac informácií kontaktujte: Mgr. Veronika Rezáková , hovorkyňa mesta Dubnica nad Váhom, e-mail: hovorca@dubnica.eu, tel. kontakt: 0917431271


Vytvorené: 3. 9. 2020
Posledná aktualizácia: 3. 9. 2020 13:45
Autor: Mária Badačová