Obsah

Do finále ankety o najobľúbenejšieho učiteľa postúpila aj pedagogička z Demitrovky

Typ: ostatné
Do finále ankety o najobľúbenejšieho učiteľa postúpila aj pedagogička z Demitrovky V tomto roku Slovensko spozná už sedemnásteho víťaza ankety Zlatý Amos. Prestížna súťaž medzi učiteľmi má za cieľ popularizovať povolanie učiteľa a takisto sa snaží vyzdvihovať vzťah medzi žiakmi a učiteľmi.

V tohtoročnej ankete sa objavilo aj meno dubnickej pedagogičky Lucie Faltejskovej, ktorú do celoslovenskej ankety nominovali žiaci zo Základnej školy s materskou školou Pavla Demitru. „Bola som naozaj milo prekvapená, vzala som to ako ďalšiu výzvu, ktorú mi život ponúka. Vôbec by mi nenapadlo, že práve takáto vec mojim žiakom zišla na um a po prečítaní príbehu o mne som naozaj nepochybovala o tom, že výber môjho povolania bol správny“, priblížila nominovaná Lucia Faltejsková, ktorá sa dostala do finále medzi 8 učiteľov z celého Slovenska.

Žiaci z Demitrovky, ktorí Luciu Faltejskovú nominovali, na nej oceňujú predovšetkým jej obetavosť, ochotu, láskavosť, nápomocnosť či empatiu. „Vie diplomaticky vyriešiť akýkoľvek problém a keby som si s niečím nevedela rady, viem, že sa vždy môžem obrátiť na ňu. Je pre mňa a celú našu školu niečo ako druhá mama. Taktiež je aj úžasnou učiteľkou a na každú jej hodinu sa teším, lebo viem, že vždy odchádzam o niečo múdrejšia. Robí učenie zábavou, motivuje deti, je ochotná ostať v škole dlhšie, aby nám vysvetlila, čo nechápeme, a to vždy s úsmevom na tvári, ktorý nám rozžaruje deň,“ uviedla v prihláške žiačka Barbora.

Do celoslovenskej ankety navrhujú učiteľov samotní žiaci - ide o základné kolá. Do semifinále postupuje 17 učiteľov z krajských kôl, ktoré zabezpečuje krajská porota. Do samotného finálne následne odborná komisia Zlatého Amosa vyberie 8 finalistov, ktorí majú možnosť zažiť aj natáčanie so svojimi žiakmi. „Celoslovenské kolo ankety Zlatý Amos sa bude konať v Bratislave v polovici júna, kde budú vystupovať spoločne so mnou aj moji desiati žiaci, s ktorými mám pripraviť divadelnú scénku v rozsahu 2 minút na tému Legendy a mýty Slovenska. Tomu kolu predchádza ešte natáčanie u nás, na Demitrovke. Natáčať budeme videovizitku, v ktorej budú účinkovať žiaci, ktorí ma nominovali. Réžia bude takisto klásť deťom rôzne otázky a následne ich položia aj mne – ak sa zhodneme, máme za otázku bod. O víťazovi rozhoduje odborná porota,“ vysvetlila dubnická finalistka Lucia Faltejsková. Ako dodala, okrem hlavej ceny sa udeľujú aj ďalšie, napríklad Cena Jána Gašperana – ocenenie detskou porotou, prípadne Amos sympaťák, kde môže za učiteľov hlasovať aj široká verejnosť.

Lucia Faltejsková, ktorá je zároveň aj poslankyňou Mestského zastupiteľsva v Dubnici nad Váhom, o svojom povolaní hovorí, že na ňom miluje úplne všetko: „Najväčším hnacím motorom v škole sú pre mňa rozhodne deti. Každý ich úspech aj neúspech prežívam s nimi. Keď vidím, ako sa deti pred mojimi očami neustále zlepšujú, rozvíjajú, vytvárajú vynikajúcu klímu triedy, dokážu sa navzájom oceniť, podporiť, prekonávať prekážky a byť tímoví – to je pre mňa najväčšou odmenou, akú som si mohla priať.

Do hlasovania v kategórii Amos sympaťák sa môžete zapojiť aj vy a svoj hlas môžete odovzdať do 20. mája 2024 na tomto odkaze


Vytvorené: 2. 5. 2024
Posledná aktualizácia: 3. 5. 2024 11:40
Autor: Mária Škvarová