Obsah

Skatepark naberá reálne kontúry

Typ: ostatné
Skatepark naberá reálne kontúry S výstavbou nového športoviska v meste začala samospráva v závere minulého roka. Niekoľko týždňov vyzerala lokalita ako neatraktívne stavenisko, dnes sa už stavenisko začína viditeľne premieňať na to, čím bude – novým zázemím pre bezpečné športové vyžitie.

Nový skatepark vyrastá na území pri workoutovom ihrisku vedľa futbalového štadióna. Aktuálne mesto pracuje na výstavbe 1. etapy skateparku, ktorá je zároveň technicky najnáročnejšou. Táto vyjde mestskú kasu na 160-tisíc eur. „Ide o žiadaný projekt a mňa teší, že vďaka nemu budeme môcť fanúšikom športu na kolieskach ponúknuť bezpečný a atraktívny priestor pre športové vyžitie, kde sa budú môcť presunúť z námestí či ulíc, ktoré na tento účel vhodné nie sú,“ priblížil primátor Peter Wolf.

Podobu športoviska spracoval formou architektonickej štúdie kolektív architektov, dizajnérov a inžinierov z pražského U / U Studia, s. r. o., ktoré navrhovalo podoby takýchto športovísk pre rôzne veľké mestá. Parametre skateparku budú zodpovedať aj medzinárodným súťažným požiadavkám. Jeho súčasťou bude pobytová plošina s lavičkami, ale aj pyramída či vaňa. Samozrejmosťou bude nový mobiliár. Zhotoviteľ by mal prvú etapu skatepark dokončiť pravdepodobne v máji tohto roku. Mesto plánuje začať s realizáciou druhej etapy po vysúťažení zhotoviteľa. 


Vytvorené: 26. 4. 2024
Posledná aktualizácia: 26. 4. 2024 10:07
Autor: Mária Škvarová