Obsah

V rámci tohtoročnej Dubnickej envirojari žiaci vyrábali úkryty pre ježkov a zbierali tetrapaky

Typ: ostatné
V rámci tohtoročnej Dubnickej envirojari žiaci vyrábali úkryty pre ježkov a zbierali tetrapaky Mesto Dubnica nad Váhom pod záštitou primátora mesta Petra Wolfa v marci vyhlásilo ďalší ročník súťaže pre dubnické materské a základné školy – Dubnickú envirojar 2024.

Do výroby úkrytov pre ježkov sa zapojili 4 školy. Ich práce ohodnotila Komisia životného prostredia pri Mestskom zastupiteľstve v Dubnici nad Váhom nasledovne:

  1. miesto: Základná škola s materskou školou sv. Dominika Savia
  2. miesto: Základná škola s materskou školou Centrum I 32
  3. miesto: Spojená škola Dubnica nad Váhom
  4. miesto: Základná škola s materskou školou Pavla Demitru

Do zberu viacvrstvových kombinovaných materiálov sa zapojilo 6 škôl, ktoré tetrapaky zbierali v termíne od 25. marca do 27. mája 2024. Výsledné množstvo vyzbieraných tetrapakov bolo prepočítané na počet žiakov navštevujúcich školu.

  1. miesto: Spojená škola Dubnica nad Váhom (73,59 ks/žiak)
  2. miesto: Materská škola Rozprávkovo a elok. pracovisko Centrum I 29 (70,68 ks/žiak)
  3. miesto: Základná škola s materskou školou Centrum I 32 (27,19 ks/žiak)
  4. miesto: Základná škola s materskou školou sv. Dominika Savia (24,25 ks/žiak)
  5. miesto: Základná škola s materskou školou Pavla Demitru (9,70 ks/žiak)
  6. miesto: Základná škola s materskou školou Pod hájom (9,38 ks/žiak)

„Aj takýmto spôsobom sa snažíme vzbudzovať v deťoch záujem o životné prostredie, budovať vzťah k prírode. Chcel by som sa veľmi pekne poďakovať za každoročnú organizáciu súťaže vedúcej referátu životného prostredia Janke Beniakovej, ale aj kolegom z komisie životného prostredia. V neposlednom rade patrí veľká vďaka všetkým zapojeným žiakom dubnických škôl, ktorí sa, pevne verím, budú snažiť v budovaní pozitívneho vzťahu k životnému prostrediu aj naďalej a budú inšpiráciou aj pre svoje okolie,“ zhodnotil ďalší ročník Dubnickej envirojari primátor Peter Wolf. Práve z jeho rúk, ako aj z rúk viceprimátory Andrey Blajskovej a prednostky MsÚ Silvie Kiačikovej si ocenené školy prevzali pamätné listy, peňažné poukážky a hodnotné ceny, vrátane kvetinových výsadieb v mobilných nádobách.


Vytvorené: 12. 6. 2024
Posledná aktualizácia: 12. 6. 2024 8:54
Autor: Mária Škvarová