Obsah

Vyriešte záhadu strateného duba aj vy

Typ: ostatné
Vyriešte záhadu strateného Duba aj vy 1 Už v sobotu 16. septembra bude na oslavách 830. výročia prvej písomnej zmienky o Dubnici uvedená do života knižka, ktorej cieľom je priblížiť naše mesto detským, ale aj dospelým čitateľom. Záhada strateného duba však nie je obyčajnou publikáciou, ale aj pracovným zošitom plným zaujímavých úloh.

Napínavý príbeh, množstvo hádaniek, úloh a najmä desiatky nových informácií o Dubnici nad Váhom, ktoré ste pravdepodobne netušili. To všetko je súčasťou publikácie Záhada strateného duba, ktorej autorom je dubnický knihovník Samuel Valuch. O ilustrácie sa postarala Soňa Mládková. „Deti si pri čítaní uvedomia napríklad to, že Dubnica bola pred desaťročiami len poľnohospodárskou dedinkou, že jej obyvatelia rozprávali nárečím a že aj panelové domy, v ktorých žijú, musel niekto postaviť. Nevyhnú sa ani prírodným a environmentálnym témam a pri práci s knihou dostanú príležitosť na prechádzky, ale aj na návštevu kultúrnych podujatí. Som rád, že pri čítaní a spoznávaní Dubnice budú pracovať práve s klasickou papierovou knihou, že budú mať v rukách niečo ozajstné a hmatateľné, pretože mám pocit, že to bude v budúcnosti pre nás čoraz vzácnejšie,“ povedal autor.

Začať lúštiť záhadu strateného duba môžete aj vy, a to už od soboty 16. septembra po slávnostnom uvedení novučičkej publikácie do života. To sa uskutoční o 14.40 h na Námestí Matice slovenskej. Čím sa bude knižka do života uvádzať je však ďalšou záhadou, ktorý vyriešite len svojou účasťou na podujatí. Tešíme sa na vás spolu s Lindou aj Aramisom.


Vytvorené: 14. 9. 2023
Posledná aktualizácia: 14. 9. 2023 12:29
Autor: Ľubomír Bobák