Obsah

Zariadenie pre seniorov Dubina oslávilo 35. výročie svojho vzniku

Typ: ostatné
V stredu 24. augusta zamestnanci a obyvatelia Zariadenia pre seniorov Dubina v Dubnici nad Váhom spoločne s vedením mesta oslávili 35. výročie jeho vzniku.

Pri spoločnom posedení, grilovačke a v rodinnej atmosfére sa na terase zariadenia spoločne stretli, porozprávali a zaspievali na melódie od Márie Bagínovej a dcéry Gabiky. „Je to taká komorná oslava, sme tu vlastne všetci v rámci zariadenia taká jedna veľká rodina, tak je to pre nás taká rodinná oslava. Zo spätnej väzby našich klientov môžem povedať, že sú tu veľmi spokojní a po plánovanej rekonštrukcii, ktorá zariadenie čaká, si myslím, že budú ešte spokojnejší,“ zhodnotila riaditeľka Zariadenia pre seniorov Dubina, m. r. o., Iveta Kollmanová.

Pozvanie na rodinnú oslavu prijalo aj vedenie mesta, a to tak primátor Peter Wolf, ako aj viceprimátor Tomáš Truchlý či prednostka mestského úradu Silvia Kiačiková. „Som veľmi rád, že tu s vami dnes môžem byť a že ste zorganizovali takéto príjemné posedenie. Myslím, že tu máte veľmi pekné prostredie a my sa budeme snažiť spraviť vám ho ešte krajším, pretože sa pripravuje veľká, rozsiahla investičná akcia, ktorá prispeje k tomu, že tú jeseň života budete môcť stráviť v ešte lepších podmienkach. Je podstatné, aby ste cítili, že ste pre nás stále dôležití, že ste tu a máte tu pre koho byť, máte čo odovzdať aj nám, mladším, a, samozrejme, my vám môžeme vzdať úctu a vďaku za to všetko, čo ste pre nás a pre našu spoločnosť urobili,“ prihovoril sa prítomným primátor Peter Wolf.

Zariadenie pre seniorov Dubina v Dubnici nad Váhom vzniklo 27. augusta 1987. V súčasnosti sa o 180 ubytovaných klientov stará 90 zamestnancov. Na poslednom zasadnutí mestského zastupiteľstva schválili poslanci investičný zámer modernizácie Zariadenia pre seniorov Dubina, m. r. o., ktorého predmetom má byť prízemie oboch objektov a nadzemné podlažie druhého objektu, jedáleň, kuchyňa, obytné miestnosti vrátane príslušenstva, spoločné priestory a zariadenia, výťahy či rozvody.  


Vytvorené: 24. 8. 2022
Posledná aktualizácia: 25. 8. 2022 09:55
Autor: Mária Škvarová