Obsah

Do Demitrovky by už viac nemalo zatekať, mesto opraví strechu aj strešné vpuste

Typ: ostatné
Do Demitrovky by už viac nemalo zatekať, mesto opraví strechu aj strešné vpusteDlhodobé problémy so zatápaním budovy Základnej školy s materskou školou Pavla Demitru by mali byť čoskoro minulosťou. S rekonštrukciou problematickej časti strechy začne mesto v druhej polovici októbra, odstráni aj problém s odvádzaním vody.

Voda zo strechy na najvyššom poschodí budovy školy počas daždivých dní pre nefunkčné strešné vpuste celkom neodtekala a zatápala tak niekoľko miestností a chodbu. Problémom bola nielen na chodbách budovy, nemalé komplikácie spôsobovala aj v jedálni či v niekoľkých miestnostiach, kde stekala až na zem. „So strechou máme problémy už dlhodobo. Jednu časť strechy sa nám už podarilo opraviť, problém v druhej časti strechy je však komplikovanejší, keďže zvody vedú priamo do priestoru átria, kde sa nachádza len jeden odpadový kanál. Situácia si teda vyžiadala rozsiahlejšie riešenie,“ vysvetlil situáciu riaditeľ Demitrovky Oto Bača. Ako dodal, škola by v budúcnosti chcela realizovať projekt zameraný na zadržiavanie zrážkovej vody, ktorú by následne využívala na závlahu ovocného sadu. 

Zatápaný pavilón F podstúpi okrem výmeny strešnej krytiny aj komplexné zateplenie, keďže ide o časť budovy, ktorá počas rekonštrukcie nebola zateplená. „Existujúce vnútorné zvody, ktoré nám dažďovú kanalizáciu stále zahlcovali, vyvedieme na bočnú fasádu – z jednej strany ich zvedieme na terén, z druhej strany pôjde voda na nižší pavilón, odkiaľ vodu zvedieme ďalšími vpusťami do kanalizácie,“ vysvetlil postup odborný referent investičnej výstavy Jozef Králik s tým, že staré zvody vymenia aj na pavilónoch C a D. Aj tieto zvody budú smerované na fasádu, aby sa tak odviedla všetka voda zo strechy.

Práce na odstránení problému so zatekaním budovy školy, ktoré financuje samospráva sumou takmer 50-tisíc eur, by mali byť hotové do konca kalendárneho roka.

Pre viac informácií kontaktujte: Mgr. Veronika Rezáková , hovorkyňa mesta Dubnica nad Váhom, e-mail: hovorca@dubnica.eu, tel. kontakt: 0917431271


Vytvorené: 12. 10. 2020
Posledná aktualizácia: 12. 10. 2020 09:19
Autor: Mária Badačová