Obsah

Dubnica sa stala držiteľom putovného pohára partnerských miest a obcí

Typ: ostatné
Memoriál Josefa Podmolíka Na 20. ročníku Memoriálu Josefa Podmolíka v partnerskom meste Otrokovice mala svoje zastúpenie aj Dubnica nad Váhom.

Oddiel atletiky TJ Jiskra Otrokovice v spolupráci s rodinou a priateľmi Podmolíkových a pod záštitou vedenia mesta Otrokovice usporiadal v prvú novembrovú sobotu tradičné podujatie na počesť českého bežca a lekára Josefa Podmolíka. Súčasťou niekoľkých bežeckých závodov je okrem maratónu aj štafetový polmaratón inštitúcií, firiem, rodín, priateľov a  mládežníckych zmiešaných štafiet.

Nové vedenie mesta Otrokovice na čele so starostkou Hanou Večerkovou sa rozhodlo do štafetového polmaratónu zapojiť aj partnerské obce. „Pozvanie nás veľmi potešilo. Mesto Dubnica nad Váhom reprezentovala štvorčlenná štafeta zostavená z radov zamestnancov mestského úradu, ale i poslancov,“ vysvetlil viceprimátor Adrián Gazdík. Ako dodal, tímy mohli byť postavené maximálne zo siedmich členov, nakoľko trasa bola rozdelená na trojkilometrové okruhy, aby na každého člena štafety vyšiel aspoň jeden okruh.

Za mesto Dubnica nad Váhom sa štafetového behu zúčastnil viceprimátor Adrián Gazdík, poslanec mestského zastupiteľstva Libor Poruban, zamestnankyňa mestského úradu Milada Beláková a člen športovej komisie Zdenko Medera. Keďže dubnickí bežci boli štyria, okruhy si museli rozvrhnúť podľa svojich fyzických zdatností.  „Atmosféra bola naozaj úžasná. Podujatie bolo zvládnuté nielen po organizačnej stránke, rovnako oceňujem aj nádherné prostredie a certifikovanú trať. Bolo vidieť, že zúčastnení celú akciu vnímali ako príjemne strávený športový deň. Pokiaľ ide o náš výkon, myslím, že sme sa umiestnili na veľmi slušnom mieste, aj vzhľadom na to, že sme neboli v plnej zostave a vôbec sme netrénovali,“ zhodnotil viceprimátor.

Z celkového počtu 62 štafiet v súťaži štafetového polmaratónu sa dubnický tím umiestnil na 28. mieste s časom 01:46:38. V rámci súťaže partnerských miest, v ktorej si meral sily s dvoma otrokovickými tímami, si vybojoval prvenstvo a získal tak aj putovný pohár partnerských miest a obcí.

Autor fotografií: Peter Belák

Pre viac informácií kontaktujte: Mgr. Veronika Rezáková, hovorkyňa mesta Dubnica nad Váhom, e-mail: hovorca@dubnica.eu, tel. kontakt: 0917431271

Vytvorené: 4. 11. 2019
Posledná aktualizácia: 2. 9. 2021 10:45
Autor: Mária Badačová