Obsah

Dubnická kvapka nad Váhom už tento mesiac

Typ: ostatné
Dubnická kvapka nad Váhom už tento mesiac Čo robiť a čo nerobiť pred odberom krvi? Kto môže byť darcom? Prečítajte si užitočné informácie pred darovaním najvzácnejšej tekutiny.

Presne o dva týždne 17. apríla sa v dome kultúry v Dubnici nad Váhom uskutoční mobilný odber krvi, ktorý organizuje mesto v spolupráci s Národnou transfúznou službou. Je pre vás darovanie krvi neznámou? Nemusíte mať strach, radi privítame aj prvodarcov. Vhodnými darcami sú duševne a fyzicky zdravé osoby vo veku od 18 do 60 rokov s hmotnosťou viac ako 50 kg. Muži môžu krv darovať s odstupom dvoch mesiacov maximálne však štyrikrát do roka. Pre ženy platí, že krv môžu darovať s odstupom troch mesiacov a maximálne trikrát do roka.

Pred odberom by ste minimálne 14 hodín nemali jesť tučné jedlá, v deň odberu odporúčame ľahké raňajky. Vhodné je netukové pečivo, ovocie či zelenina. Rovnako dôležitý je aj príjem tekutín.

Na všetkých darcov čaká v dubnickom kultúrnom dome malá pozornosť, ktorá im bude pripomínať okamih kedy sa stali hrdinami.

Ďakujeme, že pomáhate spolu s nami.


Vytvorené: 3. 4. 2024
Posledná aktualizácia: 3. 4. 2024 12:03
Autor: Ľubomír Bobák