Obsah

Fašiangami sme sa dočasne rozlúčili so zábavou a hodovaním

Typ: ostatné
Fašiangami sme sa dočasne rozlúčili so zábavou a hodovaním Hlavným dejiskom Dubnických fašiangov 2024 bolo opäť priestranstvo pred OC ABC. Cestu sem si počas soboty 10. februára našli stovky ľudí.

Pestrý kultúrny program, farmárske trhy, tvorivé dielničky ale aj fašiangová atmosféra a dobrá nálada. To všetko našli návštevníci dubnických fašiangov pred OC ABC, kde sa program začal už o 10.00 h vystúpením DFS Prvosienka. Po nich prebrala štafetu kultúrneho programu HS Kozovanka, ktorú na pódiu vystriedala Chlapská spevácka skupina Škrupinka z Trenčína. Dobrú náladu medzi návštevníkmi podujatia rozprúdila aj Partia od Žiliny a bodku za programom dal už tradične Folklórny súbor Senior Vršatec s programom pochovávania basy. „Aj v tomto roku sme si pre návštevníkov pripravili pestrý program. Okrem kultúrnych vystúpení sú už neodmysliteľnou súčasťou podujatia aj tvorivé dielne, ktoré nám pomáha zabezpečovať CVČ Dubnica nad Váhom, ale aj maľovanie na tvár či divadelné šišky, ktoré pripravili členovia Dubnického divadla,“ priblížila vedúca oddelenia kultúry a knižnice Zuzana Múkerová. Ako dodala, šišiek v tomto roku divadelníci pripravili viac ako 1800.

Podujatie prišiel podporiť aj primátor mesta, ktorý všetkým zaželal príjemnú zábavu a veselenie pred prichádzajúcim obdobím pôstu. „Som veľmi rád, že si takýmto spôsobom odovzdávame tradície a zvyky a teší ma, že dnes tu nie sú len naši skôr narodení občania a návštevníci, ale aj mladšie ročníky,“ zhodnotil Peter Wolf.

Pred OC ABC sa uvidíme najbližšie na podujatí Veľká noc ide, ktoré si pre vás oddelenie kultúry pripravuje 23. marca. Bližšie informácie prinesieme už čoskoro.  


Vytvorené: 12. 2. 2024
Posledná aktualizácia: 12. 2. 2024 10:34
Autor: Mária Škvarová