Obsah

Hlasujme za nové detské ihrisko Žihadielko

Typ: ostatné
Hlasujeme za žihadielko - Dubnica nad Váhom.Aj naše mesto sa zapojilo do súťaže o nové detské ihrisko Žihadielko.

Za nové ihrisko Žihadielko v Dubnici nad Váhom môžete hlasovať od 14.1.2019 až do 28. februára 2019. Ihrisko získa 10 miest s najvyšším počtom hlasov, hlasovať môžete každý deň. 

Pre umiestnenie tohto ihriska v našom meste navrhlo oddelenie životného prostredia priestor medzi bytovými domami na sídlisku Podháj, kde by sa Žihadielko prakticky pripojilo k už existujúcemu detskému ihrisku (pozri priloženú mapku). 

Ako také ihrisko Žihadielko vyzerá?

"Všetky Lidl ihriská Žihadielka spája jednotný motív rozprávkovej včielky Maji, ktorej príbehy deti, ale aj generácia ich rodičov veľmi dobre poznajú. Maja a jej priatelia sú aktívnou súčasťou herných prvkov obsiahnutých v rámci ihriska, ktorého rozmery sú 20 m x 16 m. Skladbou je určené pre deti vo veku od 2 do 12 rokov. Žihadielko so symbolom včielky Maji zaujme zaručene aj tých najmenších objaviteľov, ktorým je určená časť pri vstupe. Dopadovú plochu tvorí mäkká liata guma. Táto zóna ponúka veľa zábavy na pružinových hojdačkách, kolotoči či v domčeku určenom pre deti od 2 do 6 rokov. Samozrejmosťou je veľké pieskovisko. Práve vďaka dopadovej liatej gume sa môžu aj tí najmenší vyšantiť do sýtosti. Dominantou zóny pre deti od 6 do 12 rokov je športová zostava, ktorá nabáda odvážlivcov k množstvu lezeckých výziev. Vedľa športovej zostavy je malá dvojveža, z ktorej sa dá odbehnúť na dva rôzne typy hojdačiek umiestnených v zadnej časti ihriska. V tejto zóne tvorí dopadovú plochu štrk. Pri vstupe je stojan na bicykle, informačná tabuľa s prevádzkovým poriadkom a poruke je aj odpadkový kôš. Pre zvýšenie bezpečnosti hrajúcich sa detí je celé ihrisko oplotené. Dostatok lavičiek rozmiestených v každej časti ihriska zabezpečí aspoň chvíľu oddychu pre deti a ich rodičov." (prevzaté z www.zihadielko.lidl.sk

Vizualizáciu ihriska si môžete prezrieť aj v tomto videu.

Za váš hlas vám už vopred ďakujeme. 


Vytvorené: 14. 1. 2019
Posledná aktualizácia: 15. 1. 2019 09:04
Autor: Hovorca mesta