Obsah

Medzinárodné dni cyklistiky sú úspešne za nami

Typ: ostatné
I. Etapa - mestské kritérium. Mladým pretekárom jubilejného 55. ročníka Medzinárodných dní cyklistiky v Dubnici nad Váhom prialo i počasie.

Medzinárodné dni cyklistiky v Dubnici nad Váhom pravidelne, koncom leta, organizuje Športový klub cyklistiky v spolupráci s Mestom Dubnica nad Váhom. Tohtoročné MDC sa konali 31. augusta -  2. septembra 2018.

Mladí pretekári vekovej kategórie "kadet" a "junior" z 25. krajín sveta si počas troch dní odmerali svoje sily v troch etapách - v mestskom kritériu, v pretekoch jednotlivcov a v časovke jednotlivcov do vrchu. Hodnotili sa najlepšie časy a zároveň sa súťažilo i o post najlepšieho kadeta a najlepšieho vrchára. Medzi sto ôsmimi pretekármi súťažila aj jedna mladá dáma.

Mestké kritérium prebiehalo v  piatok v okruhu okolo DuTaF Centra v Dubnici nad Váhom, pretekári museli v časovom limite 60 min zdolať 20 + 1 okruh.  V tejto etape sa umiestnili:

1. Krast Alekss (Litva, RRS klub)
  2. Zelina Andrej (Slovensko, MŠK Žiar nad Hronom - CK)
  3. Čekal Jozef (Česko, CK Příbram Fany Gastro)

Preteky jednotlivcom sa konali v sobotu, po štarte v Dubnici nad Váhom si pretekári zmerali sily na trase dlhej 81 kilometrov (Dubnica nad Váhom - Dutaf - Nová Dubnica - Trenčianske Teplice - Machnáč - Svinná - Dubodiel - Trenčiaske Mitice - Dubnica nad Váhom.). V tejto etape zvíťazili:

1. Zelina Andrej (Slovensko, MŠK Žiar nad Hronom - CK)
  2. Nagy Simon (Slovensko, TJ Slávia ŠG Trenčín)
  3. Sikora Dávid (Slovensko, CyS Akadémia Petra Sagana)

V nedeľu čakal na mladých cyklistov záverečný, náročný výšľap z obce Pruské do Vršateckého priesmyku.  Hoci sa z mládežníkov pot lial ako z krhly, nakoniec všetci úspešne do priesmyku dorazili. Cestou na pomyselný vrchol ich intenzívne povzbudzovali nadšení diváci. V tejto časovke jednotlivcov do vrchu sa umiestnili:

2. Baniar Matúš (Slovensko, MŠK Žiar nad Hronom - CK)
  3. Siltumens Kristaps (Litva, RRS klub)

CELKOVÉ PORADIE (po 3. etapách):

3. Kulhánek David (Česko, CK MTB Maraton)

Naši dubnickí cyklisti zo ŠKC Dubnica nad Váhom sa v celkovom hodnotení umiestnili nasledovne: 15.miesto - Komora Andrej, 37. miesto - Janíček Michal, 80. miesto - Bezdeda Maroš. Náš líder, pretekár Rajtár Jakub sa z dôvodu dopravnej nehody pretekov neúčastnil.

Celé preteky prebiehali bez závažných komplikácií, pretekárom prialo i počasie - pršalo každý deň až po skončení pretekov. Pretekárom gratulujeme k výsledkom a prajeme veľa ďalších športových úspechov!

Kompletné výsledky nájdete v tomto dokumente: MDC 2018 výsledky