Obsah

Mesto sa zameralo na stav Dubnického potoka

Typ: ostatné
Kontrola stavu Dubnického potoka.V reakcii na podnety obyvateľov mesta samospráva preverila, v akom stave sa nachádza koryto Dubnického potoka.

„Želali by sme si, aby bol potok čistý a nezapáchal. Naozaj je veľmi nepríjemné okolo koryta potoka prechádzať, no zápach je cítiť aj v obytnej časti, keď zafučí,“ odznela pripomienka zo strany obyvateľov mesta na poslednom septembrovom rokovaní Mestského zastupiteľstva v Dubnici nad Váhom. Keďže sa podnety tohto typu opakovali, mesto sa rozhodlo situáciu preveriť.

Zamestnanci mesta Dubnica nad Váhom preto vykonali osobnú prehliadku celého koryta Dubnického potoka, ktoré sa v časti od kruhovej križovatky na hlavnej ceste I/61 až po sídlisko Pod kaštieľom nachádza pod povrchom zeme. „Obhliadkou, ktorú sme pre kaskádovitosť koryta potoka realizovali na viacero etáp, sme zistili isté skutočnosti, ktoré by mohli byť zdrojom znečistenia či zápachu vody,“ vysvetlil vedúci stavebného úradu v Dubnici nad Váhom Milan Blaško. Z environmentálneho hľadiska, ale aj z hľadiska komfortu obyvateľov, ktorí žijú v bezprostrednej blízkosti otvoreného koryta Dubnického potoka, sa mesto aj naďalej bude situáciou zaoberať.

Mesto Dubnica nad Váhom sa spojí so správcom kanalizačnej siete, ktorým je Považská vodárenská spoločnosť, a. s., aby preverila situáciu aj možný postup či ďalšie kroky v tejto oblasti.  

Pre viac informácií kontaktujte: Mgr. Veronika Rezáková , hovorkyňa mesta Dubnica nad Váhom, e-mail: hovorca@dubnica.eu, tel. kontakt: 0917431271


Vytvorené: 13. 10. 2020
Posledná aktualizácia: 13. 10. 2020 16:02
Autor: Mgr. Veronika Rezáková