Obsah

Mesto začína s protišmykovou úpravou vozoviek

Typ: ostatné
Práce na cestnej komunikácii pri Dutaf Centre. Prvá špeciálna protišmyková úprava povrchu vozoviek, ktorá má nielen skrátiť brzdnú dráhu vozidiel, ale aj zvýšiť ich stabilitu v nebezpečných úsekoch, sa v úvodnej fáze zavádza v dvoch častiach mesta.

Na úvod sme si vytipovali dve lokality. Uvidíme, ako sa budú vozidlá na cestnej komunikácii počas zimných mesiacov správať. Ak sa úprava vozoviek osvedčí, aplikujeme ju aj do ostatných častí mesta, a to predovšetkým tam, kde vnímame rizikové sklony, stúpanie, klesanie alebo zvýšenú nehodovosť,“ vysvetlil primátor mesta Peter Wolf. „Takáto úprava povrchu vozovky je praktická aj z hľadiska jej obnovovania, pričom by mala vydržať minimálne päť rokov,“ priblížil odborný referent civilnej ochrany a obrany Jozef Martinka.

Okrem priechodu pre chodcov medzi Mestským úradom a Domom kultúry v Dubnici nad Váhom sa úprava povrchu vozovky dotkne aj cestnej komunikácie na sídlisku Pod hájom pri Dutaf Centre. Konkrétne ide o časť od križovatky smerujúcej od ZŠ s MŠ Pod hájom smerom okolo Dutaf Centra v dĺžke 150 metrov a v šírke troch metrov. Úprava vozoviek je financovaná z rozpočtu mesta a je odhadovaná na približne 14 600 eur. 

Práce pri Dutaf Centre budú prebiehať približne do stredy a nakoľko je v tomto úseku premávka riadená semaformi, prosíme obyvateľov mesta o zvýšenie pozornosti pri prejazde týmto úsekom.

Pre viac informácií kontaktujte: Mgr. Veronika Rezáková , hovorkyňa mesta Dubnica nad Váhom, e-mail: hovorca@dubnica.eu, tel. kontakt: 0917431271


Vytvorené: 17. 9. 2019
Posledná aktualizácia: 2. 9. 2021 10:45
Autor: Mária Badačová