Obsah

Na jeseň sme vysadili viac ako 100-tisíc jarných cibuľovín

Typ: ostatné
Na jeseň sme vysadili viac ako 100-tisíc jarných cibuľovín.Od marca do júna to bude v uliciach mesta naozaj pestré. Mesto v úvode novembra vysadilo záhony v siedmich lokalitách.

Tri z uvedených miest hrali farbami už v tomto roku, zvyšné lokality budú mať vďaka novej výsadbe v roku 2022 svoju premiéru. „Nové záhony sme sa rozhodli vysadiť na Hasičskej ulici na trávnatej ploche v smere od bytového domu 1095 po Centrum voľného času, novou lokalitou bude aj Ulica športovcov v smere od križovatky J. Kalinčiaka po autobusovú zastávku. Takisto sme sa rozhodli oživiť aj priestor pri starom cintoríne – tu pribudnú jarné cibuľoviny na trávnatej ploche medzi parkoviskom a chodníkom vedúcim ku stanici. Okrem neho pribudne záhon aj v blízkosti urnového hája na starom cintoríne,“ priblížil Juraj Prekop z referátu životného prostredia. Ako ďalej dodal, záhony v roku 2022 budú zdobiť aj priestory Okružnej ulice pri vstupe do mesta, Partizánsku ulicu pri kríži smerom k obchodnému reťazcu či kruhový objazd.

Mesto vysadilo jarné cibuľoviny na ploche takmer 1000 m2. Ide o kvety ako napríklad tulipány, narcisy, šafrany, modrice či okrasné cesnaky, ktoré budú tešiť zraky okoloidúcich od marca do júna.

Ktoré časti mesta budú na jar zdobiť farebné záhony?
  • trávnatá plocha na Hasičskej ulici od BD 1095 po CVČ
  • Partizánska ulica pri kríži v smere k obchodnému reťazcu
  • Ulica športovcov v smere od križovatky Jána Kalinčiaka po autobusovú zastávku
  • trávnatá plocha medzi parkoviskom a chodníkom vedúcim k železničnej stanici pri starom mestskom cintoríne
  • Okružná ulica pri vstupe do mesta v smere od Trenčína
  • kruhový objazd
  • priestor vedľa urnového hája na starom cintoríne

Pre viac informácií kontaktujte: Mgr. Veronika Valuchová, hovorkyňa mesta Dubnica nad Váhom, e-mail: hovorca@dubnica.eu, tel. kontakt: 0917 431 271.


Vytvorené: 12. 11. 2021
Posledná aktualizácia: 12. 11. 2021 14:08
Autor: Mária Badačová