Obsah

Práce na obnove Chateau Mignon napredujú

Typ: ostatné
Práce na obnove Chateau Mignon napredujú V stredu 17. januára sa uskutočnil prvý kontrolný deň na stavbe pamiatkového objektu Chateau Mignon.

 

Samospráva odovzdala budovu do rúk zhotoviteľa v posledný mesiac roku 2023. Ten by mal významnému miestnemu objektu prinavrátiť jeho dôstojnú podobu približne do jedného roka. „V týchto týždňoch prebiehajú na stavbe predovšetkým búracie práce, ako aj príprava na rekonštrukciu rozvodov elektroinštalácie. Zhotoviteľ bude následne pokračovať vonkajšími prípravami, ale aj výmenou rozvodov elektriny, vody a kúrenia,“ informovala Júlia Kúkelová z dubnického stavebného úradu. Ako dodala, mnohé práce sa budú diať súbežne, aby bola dodržaná lehota odovzdania diela.

Hodnota rekonštrukcie predstavuje takmer 1,7 milióna eur. Tieto prostriedky získalo mesto z Plánu obnovy. Po obnove objektu by mala budova slúžiť ako gastronomické zariadenie vyššieho štandardu. Čo sa týka jeho ďalších miestností, zámerom mesta je  využiť ich ako galerijné či výstavné priestory, prípadne ako komunitné centrum.


Vytvorené: 22. 1. 2024
Posledná aktualizácia: 22. 1. 2024 12:30
Autor: Mária Škvarová