Obsah

Radnica uvítala do života malých Dubničanov a Dubničanky

Typ: ostatné
Radnica uvítala do života malých Dubničanov a Dubničanky V stredu 10. apríla sa v rámci dvoch termínov zaplnila sobášna sieň Mestského úradu v Dubnici nad Váhom rodinkami s najmenšími občiankami mesta.

Pozvanie na slávnosť vítania občiankov do života prijala viac ako štyridsiatka rodičov, niekoľkí sa však zo zdravotných dôvodov napokon ospravedlnili. Spoločne sme tak medzi sebou 10. apríla privítali 32 detí, ktorých domovom je práve Dubnica nad Váhom.

Slávnosťou prítomných sprevádzala moderátorka Gabriela Majchráková, o hudobné vstupy sa opäť postarali šikovní žiaci dubnickej ZUŠ. Rodičia najmenších obyvateľov si z rúk primátora mesta Petra Wolfa a prednostky mestského úradu Silvie Kiačikovej prevzali pamätný list, kvietok a darček od mesta podľa vlastného výberu, ktorým aj naďalej zostáva kniha Rozprávky od Jozefa Vydrnáka alebo sadenička stromu. „Rád by som ešte raz poďakoval všetkým rodičom za to, že sa rozhodli založiť si rodinu práve v našom meste. Ako samospráva dlhodobo deklarujeme, že našou snahou je vytvárať čo najlepšie podmienky pre mladé rodiny, aby sa im v Dubnici nad Váhom žilo naozaj dobre a kvalitne,“ uviedol primátor Peter Wolf, pre ktorého bolo tohtoročné vítanie občiankov o niečo špeciálnejšie. Medzi malými občiankami totiž privítal aj svojho syna.

Predstavitelia samosprávy vítali do života deti narodené v termíne od septembra 2023 do februára 2024, medzi nimi však bolo aj niekoľko detičiek narodených skôr, avšak z objektívnych dôvodov sa nemohli zúčastniť vítania občiankov v plánovanom predchádzajúcom termíne.

Do života sme v stredu 10. apríla 2024 privítali tieto deti:

Maroš Cíbik

Adrián Hudec

Ondrej Brtáň

Tobias Novosád

Dominika Suchánková

Alina Janíková

Nela Pukancová

Diana Mrážiková

Sára Sieklová

Anita Páleníková

Arthur Wolf

Lenka Marčeková

Michael Remšík

Tomáš Knap

Valéria Fabušová

Johana Žežulková

Agáta Gavendová

Dorota Holbová

Šimon Ševčík

Linda Balažovjechová

Samuel Šprtka

Šimon Hegyi

Dávid Ciprian

Tamia Kútna

Diana Zbraneková

Jakub Buday

Krištof Oravec

Agnesa Huňová

Olívia Mazáňová

Andreas Teuer

David Hnaníček

Arthur Satina 

Rodinám všetkých najmenších občiankov, aj tých, ktorí sa vítania nezúčastnili, prajeme predovšetkým pevné zdravie, veľa radosti, pokoja a lásky.

Všetky fotografie z vítania občiankov nájdete na facebookovej stránke mesta


Vytvorené: 11. 4. 2024
Posledná aktualizácia: 11. 4. 2024 9:12
Autor: Mária Škvarová