Obsah

Staň sa hrdinom aj ty! Stačí ti na to približne 10 minút

Typ: ostatné
Staň sa hrdinom aj ty! Stačí ti na to približne 10 minút Tradícia Dubnickej kvapky krvi pokračuje aj v tomto roku. V druhej polovici apríla sa dubnický dom kultúry opäť premení na zdravotnícke zariadenie, v ktorom sa z obyčajných ľudí stávajú hrdinovia. Chcete k nim patriť aj vy? Nájdite si „plus-mínus“ 10 minút a darujte krv.

Mesto Dubnica nad Váhom v spolupráci s Národnou transfúznou službou Slovenskej republiky organizuje 17. apríla ďalšie výjazdové darovanie krvi v priestoroch domu kultúry. Aj tentokrát prosíme záujemcov, aby sa v prípade, že sa chcú stať hrdinami, nahlásili mailom na adrese: lubomir.bobak@dubnica.eu.

Dubnická kvapka krvi má od tohto roka aj nový slogan, ktorý znie: Staň sa hrdinom za plus-mínus 10 minút. Približne toľko totiž trvá jeden odber. Práve ten však môže pre niekoho znamenať kľúčový zlom v živote. Prvodarcu môže tento krátky čas motivovať, aby sa stal pravidelným darcom a pre niekoho, kto krv potrebuje, to môže znamenať rozhodujúci okamih v jeho živote. Znamienka plus a mínus zas symbolizujú Rh faktor, ktorý môže byť pozitívny alebo negatívny.

Prečo sa stať darcom krvi?

Transfúziu krvi potrebujú obete havárií či úrazov, ale aj pacienti, ktorí sa liečia na leukémiu, onkologické choroby alebo ochorenia krvných buniek. Darovať krv znamená darovať život. Týmto jednoduchým spôsobom za plus-mínus 10 minút pomôžeme druhým ľuďom a sami nič nestratíme. Darovanú krv si ľudské telo nahradí v rozmedzí niekoľkých hodín.

Staň sa hrdinom aj ty.


Vytvorené: 18. 3. 2024
Posledná aktualizácia: 18. 3. 2024 15:33
Autor: Ľubomír Bobák