Obsah

V Dubnici nad Váhom obnovia viaceré športoviská, pribudne aj jedno nové

Typ: ostatné
V Dubnici nad Váhom obnovia viaceré športoviská, pribudne aj jedno nové Investícia mesta v hodnote približne 1,3 mil. eur sa radí medzi tie aktuálne najväčšie spomedzi prebiehajúcich. V tejto sume sa okrem obnovy troch športovísk vrátane dvoch detských ihrísk podarí vybudovať aj úplne nové workoutové ihrisko. Práce odštartovali na sídlisku Centrum II.

Len nedávno mesto zrealizovalo a sprístupnilo parkovisko na sídlisku Centrum II. To bezprostredne susedí so športovým areálom, ktorý si vyžadoval rozsiahlu obnovu. V rámci jednej veľkej investičnej akcie sa obyvatelia dočkajú jeho komplexnej revitalizácie. „Našou prioritou je okrem postupného znižovania modernizačného dlhu v meste aj vytvárať podmienky pre spokojný život všetkých obyvateľov. Do toho, samozrejme, spadá aj rekonštrukcia športovej infraštruktúry a jej rozširovanie. Teší ma, že len v týchto  dňoch finišuje prvá etapa nového skateparku a my môžeme oznámiť začiatok prác na ďalšom významnom projekte, ktorý zvýši komfort a rozšíri možnosti pre športové vyžitie v našom meste,“ povedal primátor mesta Dubnica nad Váhom Peter Wolf. Rekonštrukciou prejdú aj vnútrobloky na sídlisku Pod hájom a na ulici Kollárovej, kde sa hokejbalové ihrisko dočká mantinelov a nového povrchu, rovnako ako aj ostatné dotknuté ihriská. Priaznivci workoutu sa môžu tešiť na úplne nové športovisko na ulici Partizánska, v rámci projektu budú workoutové prvky zakomponované aj do ihriska na sídlisku Centrum II. „Ide o investíciu, ktorú v plnom rozsahu financuje mesto z vlastného rozpočtu,“ doplnil primátor. „Realizácia projektu je podľa zmluvy naplánovaná na 6 mesiacov s tým, že športoviská sa budú rekonštruovať postupne,“ uviedol Jozef Králik, vedúci stavebného úradu v Dubnici nad Váhom. Podľa slov primátora možno tvrdiť, že rekonštrukcia bude zrealizovaná v súlade s moderným rázom mesta. „Doplnené bude, samozrejme, aj nové verejné osvetlenie, ktoré bude riadené diaľkovo, mobiliár, stojany na bicykle a ďalšie prvky,“ uzavrel primátor.

V nastavenom trende plánuje mesto pokračovať aj do budúcna. Vzhľadom na rozsiahlu potrebu revitalizácie aj v ďalších častiach mesta počíta samospráva aj s pomocou eurofondov.

 

Foto: Impulz press


Vytvorené: 5. 6. 2024
Posledná aktualizácia: 5. 6. 2024 13:44
Autor: Ľubomír Bobák