Obsah

Zmodernizovaný kamerový systém prináša výsledky, mestská polícia dolapila vandala

Typ: ostatné
Zmodernizovaný kamerový systém prináša výsledky, mestská polícia dolapila vandala 1 Páchateľom protispoločenskej činnosti či vandalom sa v Dubnici nad Váhom dýcha opäť o niečo ťažšie. Zmodernizovaný kamerový systém v meste zvýšil mieru bezpečnosti v uliciach. Svoje o tom vie aj páchateľ, ktorý sa neoprávnene ulakomil na zvislé dopravné značenie.

Ako informoval Juraj Hospodársky, poverený vedením Mestskej polície Dubnica nad Váhom, vandala odnášajúceho si dopravnú značku v rukách vystopovali vďaka vynovenému kamerovému systému mesta. „Následne bol predvolaný na útvar mestskej polície, kde sa ku skutku v plnej miere priznal a oľutoval ho,“ povedal. Incident sa odohral pri poľnohospodárskom družstve v smere na Kolačín. „Páchateľ bol riešený v blokovom konaní za priestupok proti majetku a taktiež ho čaká aj zaplatenie škody, ktorá vznikla jeho protiprávnym konaním,“ dodal Hospodársky.

Obnova a modernizácia kamerového systému v Dubnici nad Váhom je výsledkom projektu s názvom Moderné technológie pre moderné mesto, ktorého realizácia je financovaná prostredníctvom eurofondov. „V rámci neho bol mestský kamerový systém rozšírený o 29 kamier, ktoré okrem zvýšenia bezpečnosti slúžia aj na sledovanie a vyhodnocovanie dopravnej situácie v meste,“  uviedol Dušan Mišovec, vedúci oddelenia IT Mestského úradu Dubnica nad Váhom. Prostredníctvom spomenutého projektu pribudol do výbavy mestskej polície aj nový dispečing, ktorý bude naporúdzi pri objasňovaní obdobných situácií.


Vytvorené: 6. 2. 2024
Posledná aktualizácia: 6. 2. 2024 12:59
Autor: Ľubomír Bobák