Obsah

Zober babku a dedka do kina na Blažine lekcie a Petra Konečného

Typ: ostatné
Zober babku a dedka do kina na Blažine lekcie a Petra Konečného V rámci zaujímavého celoslovenského projektu prichádza do Kina Lastovička špeciálna projekcia, spojená s prednáškou Petra Konečného, ktorá bude v Dubnici bezplatná pre všetkých držiteľov Senior kariet.

Jej ambíciou je naplniť hneď niekoľko zámerov – okrem umeleckého zážitku z jedného z najdôležitejších európskych filmov roka chce upozorniť na množiace sa podvody, ktorých terčom sú najmä seniori.

"Nedávno ovdovená učiteľka na dôchodku sa stane obeťou telefonického podvodu, príde o svoje celoživotné úspory a neostanú jej peniaze na náhrobný kameň zosnulého manžela. Uvedomí si, že niet možnosti získať peniaze späť, a jej život sa obráti naruby, až kým nedostane lákavú, no podozrivú ponuku na prácu. Všetko sa zmení, keď vezme veci do vlastných rúk,“ píše v upútavke k oceňovanému filmu Blažine lekcie jeho distribútor, ktorým je Asociácia slovenských filmových klubov.

Bulharská dráma je nositeľom nesporných umeleckých kvalít, veď si odniesla prvenstvo z prestížneho Medzinárodného filmového festivalu v Karlových Varoch. Okrem filmárskeho kumštu nastoľuje tému, o ktorej sa aj dnes stále veľa hovorí, pretože podvody na senioroch s cieľom krádeže finančnej hotovosti sú stále aktuálne a ich podoba sa veľmi nápadito obmieňa a prispôsobuje.

Aby sa filmový zážitok neskončil odchodom zo sály a jeho presah rezonoval v hlave diváka ešte nejaký čas, spojil organizátor projekciu s prednáškou Petra Konečného. „Jej témou bude samotný film, ako mu ľudia rozumeli, čo v ňom považujú za dôležité či ako čítali charakter postavy, ale aj ako sa tieto veci dejú u nás. Budeme sa teda rozprávať o tom, do akej miery divákov snímka obohatila alebo ako veľmi ich nahnevala svojím spracovaním,“ hovorí známy filmový kritik, ktorý na premietanie pozýva všetkých dubnických seniorov.

Držitelia Senior kariet sa na projekciu dostanú bezplatne, ich prípadný sprievod bez spomínanej karty bude musieť zaplatiť vstupné vo výške 5 € na osobu. Z kapacitných dôvodov odporúčame rezervovať si miesto vopred. Nenechajte si ujsť skvelý film a stretnutie s najväčším slovenským fanúšikom kinematografie.

v stredu 17. 4. 2024 o 13.00 h v Kine Lastovička

vstup zdarma po predložení Senior karty, vydanej mestom Dubnica nad Váhom. Vstup je možný aj pre sprevádzajúcu osobu bez spomínanej karty, tá však zaplatí vstup 5 €

 

 


Vytvorené: 9. 4. 2024
Posledná aktualizácia: 9. 4. 2024 15:55
Autor: Samuel Valuch