Obsah

Bariérové chodníky vo frekventovanej lokalite mesto rozšírilo a upravilo

Typ: ostatné
Na prelome mesiacov október a november sa mesto pustilo do opravy frekventovaných chodníčkov na sídlisku Pod hájom pri DuTaF Centre, ktoré boli v nevyhovujúcom stave.

Oprava sa dotkla celkovo takmer 90 m2 plochy, pričom doplnená bola i dlažba pre nevidiacich. „V minulom roku sme obdržali viacero podnetov od obyvateľov žijúcich na sídlisku Pod hájom, že chodníky sú postavené vysoko a pre starších ľudí, ako aj pre mamičky s deťmi, predstavovali veľkú prekážku. Z dôvodu bariérovosti museli z chodníkov schádzať na cestu, ktorá býva pomerne frekventovaná, čím by mohlo dôjsť k nejakej mimoriadnej situácii, čomu sme chceli predísť,“ priblížil primátor mesta Peter Wolf.

Samospráva preto z uvedeného dôvodu pristúpila k rozšíreniu chodníka, aby minimálna šírka predstavovala 1,5 metra, spravila bezbariérové vstupy a na záver pri vstupoch na chodníky namaľovala vodiace čiary. „Obdobné podnety evidujeme aj v iných častiach mesta a pripravujeme komplexné riešenie pre celé mesto, v rámci ktorého sa zameriame tak na pohyb cyklistov, ako aj na pohyb peších. Prebudujeme a opravíme viacero komunikácií, zameriame sa aj na priechody pre chodcov či ich nasvietenie, čím výrazne zvýšime komfort obyvateľov využívajúcich alternatívny spôsob prepravy, či komfort peších,“ uzatvoril primátor.


Vytvorené: 17. 1. 2023
Posledná aktualizácia: 17. 1. 2023 15:36
Autor: Mária Škvarová