Obsah

Nový defibrilátor venovali Zariadeniu pre seniorov Dubina

Typ: ostatné
O tom, komu spoločnosť zaoberajúca sa predajom a servisom zdravotníckej techniky a spotrebného zdravotníckeho materiálu venuje automatický externý defibrilátor (AED), rozhodol kolektív Ústavu na výkon trestu odňatia slobody (ÚVTOS) a Ústavu na výkon väzby (ÚVV) Ilava.

Kolektív na jar tohto roku zachránil vďaka defibrilátoru ľudský život a na základe toho im spoločnosť Pharmacare Slovakia poskytla možnosť rozhodnúť, komu daruje nový AED prístroj v hodnote 2 400 eur. „Okrem ocenenia týchto hrdinov, ktorí zachránili ľudský život, sme im rovnako poskytli možnosť, aby vybrali organizáciu alebo inštitúciu, ktorá od našej spoločnosti získa nový defibrilátor. Kolektív zamestnancov sa rozhodol pre Zariadenie pre seniorov Dubina,“ uviedla obchodná zástupkyňa spoločnosti Zuzana Štetinová.

Ako upresnila, ide o defibrilátor, ktorý vie obslúžiť aj človek bez zdravotníckeho vzdelania. AED prístroj má nápovedu v slovenskom jazyku, ktorá používateľa postupne inštruuje, takže prístroj dokáže obslúžiť aj malé dieťa. „Boli sme milo prekvapení z iniciatívy kolektívu ÚVTOS a ÚVV Ilava, ktorí sa rozhodli, že nový automatický externý defibrilátor venujú nášmu zariadeniu. Za ich rozhodnutie, rovnako tak aj spoločnosti Pharmace a Zoll, sme veľmi vďační, keďže prítomnosť AED dáva šancu na to najcennejšie – šancu zachrániť ľudský život,“ skonštatovala riaditeľka Zariadenia pre seniorov (ZPS) Dubina Iveta Kollmanová.

Na stretnutí, počas ktorého zástupcovia spoločnosti odovzdali nový defibrilátor ZPS Dubina, ocenili aj kolektív ÚVTOS a ÚVV Ilava za záchranu ľudského života. Ocenenie si prevzala aj Mestská polícia Dubnica nad Váhom, ktorá automatický defibrilátor používa pri záchrane ľudských životov viac ako desať rokov.Mestu veľmi záleží na podpore skupín obyvateľov, ktorí sú zraniteľní. Okrem toho, že ich podporujeme z rozpočtu, vždy sa potešíme aj pomoci, ktorá prichádza aj od súkromných spoločností. Preto veľmi pekne ďakujeme ako spoločnosti, tak aj kolektívu ÚVTOS a ÚVV Ilava,“ uviedol na stretnutí viceprimátor Tomáš Truchlý.

Pre viac informácií kontaktujte: Mgr. Veronika Rezáková , hovorkyňa mesta Dubnica nad Váhom, e-mail: hovorca@dubnica.eu, tel. kontakt: 0917431271


Vytvorené: 30. 9. 2021
Posledná aktualizácia: 30. 9. 2021 12:03
Autor: Mária Badačová